Адрес: 04071 Украина, Киев, Подол, ул. Щекавицкая, 30/39, оф. 4 E-mail: info@primetour.uaТел. +38 (044) 207-12-55Лицензия туроператора АГ №580812Карта сайта

София Киевская, здание Присутственных мест и памятник княгине Ольге. 1910-е гг. Киев
 
+38 (044) 207-12-55
+38 (096) 940-00-00
+38 (099) 550-00-00

Мы поддерживаем
реформы в Украине
и работаем
исключительно через
расчетный счет!
София Киевская, здание Присутственных мест и памятник княгине Ольге. 1910-е гг. Киев
Среда, 05 Октября 2022

Меню

Достопримечательности > Малий Лувр на Житомирщині

Кравець Тамара Іванівна, житомирянка, велика шанувальниця творчості  Оноре де Бальзака.

Фото С.Тарасова.

Спеціально для "Першого екскурсійного бюро".   

Париж, парижанки… Про це мріє чи не кожний турист. А ось великий француз, ім’я якого знають у всьому світі - Оноре де Бальзак, великий романіст, написавши гору книжок про кохання, про жінок, знайшов свою любов на Україні, на Житомирщині, в с.Верхівня Ружинського повіту.
В далекий 1833 рік Оноре де Бальзак вперше зустрів в Швейцарії красуню – Евеліну Ганську, сестру польського письменника Генріха Ржевуцького, поміщицю с.Верхівні, яка і стала його конанням на все життя. Більше десяти років вони зустрічалися в різних країнах і, нарешті, в 1843 році в Петербурзі Оноре де Бальзак попросив її руки. До того часу Евеліна уже поховала свого чоловіка, видала заміж дочку Анну і могла собі дозволити поєднати їхні долі. Цар Микола І рішуче запротестував і не дав дозволу на одруження Евеліни Ганської з іноземцем. І лише в 1850 році завершився довгоочікуваний фінал весільної одіссеї Оноре де Бальзака і Евеліни Ганської.
 
Церемонія вінчання пройшла в Бердичівському римо-католицькому костьолі Святої Варвари. Цей костьол працює і нині, манить до себе не лише вірян, але всіх, кому дорога пам’ять про великого французького письменника, його прекрасне кохання до поліської красуні Евеліни.
Фото1. Костьол Святої Варвари, м.Бердичів.  
 
 
Оноре де Бальзак був приголомшений багатством України, її просторами, чорноземами і лісами. Своїм друзям він написав: «замок такий великий, як у нас департамент. Неможливо собі уявити розміри і родючість цих земель, які ніколи не удобрюють і на яких щороку сіють хліба…».
Тяжко захворів Оноре де Бальзак і цього ж 1850 року помер, але кохання Евеліни до Оноре не згасло і після його смерті. На 32 роки пережила вона коханого, назавжди залишившись йому вірною. Вона робила все, щоб сприяти славі Бальзака і після його смерті, упорядковуючи архіви і незакінчені твори великого письменника, щоб зберегти їх для майбутніх поколінь і видати.
 
 
Фото2. Палац Ганської, Верхівня.    Фото3. Парковий місток, Верхівня.
 
Крокуючи по охайних алеях парку садиби і милуючись незвичною для України архітектурою замку Ганських (недаремно Бальзак називав його Малим Лувром), переймаєшся духом того часу, відчуваєш гордість за те, що по цих стежках ходили такі великі і відомі люди, які вміли кохати і цінували кохання.
Замок і нині продовжує жити, в ньому функціонує сільськогосподарський коледж. Майбутні агрономи, зоотехніки дбайливо відносяться до спадщини Ганських. Нині тут діє музей родини Ганських і Оноре де Бальзака.
Париж далеко. Приїздіть в Малий Лувр - Верхівню, Вам покажуть, розкажуть, Ви своїми очима побачите все те, що бачив і відчував свого часу Оноре де Бальзак.