![]() |
![]() |
![]() |
Прогулянка дніпровсими хвилями | Вид на Лавру та Батьківщину-мати | На капітанському містку |
Ви ступили на палубу теплохода або катера. Річка прийняла вас і понесла за своєю течією. Вас можна привітати — ви повторюєте маршрути перших поселенців, які колись припливли сюди будувати майбутнє велике місто, що залишилося на віки. Ми запрошуємо вас на прогулянку дніпровськими хвилями.
Київ немислимий без Дніпра. Могутня ріка — «становий хребет» міста. У межах української столиці Дніпро тече природно, привільно розкинувши свої протоки, зберігаючи пам'ять про ті роки, коли він майже кожен десяток років примхливо змінював своє русло, залишаючи киянам-сучасникам острови, затоки, протоки і бухти. У міській смузі ми можемо бачити річку в своїй не порушеній каскадами водосховищ величі, в примхливому орнаменті русел і течій, мілин і пляжів.
За два останніх століття поглинута великою рікою літописна річка Почайна, де хрестили киян у немислимо далекому 988-му році, «витекли» разом із дніпровською водою колись патріархальні дачні місця Лівого берега, зметені вогнем війни поселення на островах і примістних слобідках, а самі острови півстоліття тому були перетворені в парки. Над ними простягнулися мости — кровоносні артерії міста. Змінилися панорами: на Лівобережжі, землі колишньої Чернігівської губернії, здерлися багатоповерхові райони, на Правобережжі височіє пам'ятником радянської гігантоманії Батьківщина-мати, «вставними зубами» на пагорбах здибилися новоділи-хмарочоси. Але як і раніше красується над великою річкою Свята Лавра, злітає прозорий силует Андріївської церкви, все також цвітуть парки на схилах, а Лиса гора випромінює свою похмуру загадковість.
Пагорби залишилися — і ви можете побачити той же рельєф, що і 15 століть тому. Перед вами пропливуть Поділ і Андріївська церква, куполи Лаври і Видубицького монастиря, найстаріший київський пам'ятник на честь Магдебурзького права і низка монументів на старих фортечних пагорбах — від монумента Слави до меморіалу Голодомору.
Ви побачите з води київську архітектуру в її тисячолітньому розвитку — від давньоруських храмів до новітніх будівництв. Ви оціните «громаддя» київських мостів, вас заворожать затишні парки та урочища численних островів, деякі з яких відвідуються дуже рідко — до них можна дістатися тільки по воді.
Прогулянка у північному напрямку — до Київського моря, до красот і «гламуру» сучасної Оболонської набережної, до величезного острова Муромець і гирла «зачарованої» Десни не залишить небайдужими навіть найбуваліших туристів: тут все змінюється буквально на наших очах, а недоторканна природа і примітні будівлі сучасності знаходяться поруч.
Запрошуємо вас вдихнути річкову свіжість під час нашої прогулянки по Дніпру!
Організаційні питання:
Бажаючих покататися вдосталь
Вид на Поділ
На судні комфортно і дорослим, і дітям
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Київський інженер Микола Максимович
- Аскольдова могила: «царство білого мармуру» та Божа благодать
- Містичні місця Києва
- На пагорбах київського Звіринця