Пам'ятник Олесю Гончару
Спілка письменників
УкраїниБудинок письменників
Наше місто здавна надихає письменників і поетів, які неодноразово писали про Київ у своїх творах, у листах до друзів і родичів. Безмежне море літературного життя Києва пропонуємо вкласти в рамки відвідання двох музеїв, Будинку літераторів і пам’ятника Олесю Гончару.
На зламі ХІХ-ХХ ст. саме в цьому кварталі на теперішній вулиці П.Саксаганського, який Леся Українка називала «наші українські сполучені штати», утворився осередок української культури, який якнайкраще презентував поезію, музику, театр, мистецтво. В будинках, де жили письменник, драматург, громадський та театральний діяч Михайло Старицький, великий український композитор Микола Лисенко, поетеса Леся Українка та письменниця, перша в Україні жінка-академік Олена Пчілка, знаходиться історико-меморіальний центр видатних діячів української культури.
Будинок письменників зведений в Києві у два етапи, з 1929 по 1939 роки. Протягом майже 70 років цей комплекс будов є своєрідною обителлю української літератури. У різні часи тут, на розі вулиць Б. Хмельницького та М. Коцюбинського, мешкали більше 130-ти письменників, серед яких — практично всі літературні класики радянської доби. Твори більшості з них ми вивчали у школі: П. Тичина, М. Рильський, В. Сосюра, М. Бажан, А. Корнейчук, О. Гончар, М. Стельмах, А Копиленко, Ю. Яновський, І. Микитенко, І. Кочерга, О. Головко, Б. Антоненко-Давидович та багато інших, що стояли у витоків новітньої української літератури та, здавалося б, ще не так давно працювали у ціх стінах.
Фасад будинку рясніє меморіальними дошками. На двох корпусах їх більше, ніж 60.
Поруч у сквері — пам’ятник класику української літератури Олесю Гончару, вдало вписаний у тамтешній затишний ландшафт.
Системно про розвиток української літератури дізнаємось у приміщенні колишнього колегіуму П. Галагана, де знаходиться Національний музей літератури України.
Організаційні питання:
- Тривалість екскурсії: 3 години.
- ІНДИВІДУАЛЬНІ ЕКСКУРСІЇ — за Вашою заявкою — у зручний для Вас час, на необхідному транспорті.
Музей видатних діячів
української культуриВ експозиції музею
Музей літератури
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Київські похденьки бравого вояки Гашека
- Київське літературно-артистичне товариство і корифеї української літератури
- Гоголь у Києві
- Пушкін і Київ
- Інтерв’ю із заступником директора Національного музею літератури України Наталією БОНДАР: «МИ СТИРАЄМО СТЕРЕОТИПИ ПРО ЛІТЕРАТУРУ...»