![]() |
![]() |
![]() |
У подорож старим Києвом | Майже все готово | Київ без трамваю неможливий |
Без трамваю немає Києва, їхня історія дуже тісно переплетена. Зручно влаштувавшись у трамвайному вагончику-кафе (із м'якими кріслами-купе, столиками, кухнею; на стелі наклеєні фотографії трамваїв різних років на тлі історичних місць Києва), ви можете відправитися в захоплюючу подорож старим Києвом. Перший рейс київського трамвая відбувся 4 травня 1892 року. Екскурсійний же трамвай реанімували аматори громадського транспорту з ініціативи Київського трамвайного форуму. Колись на цьому незвичайному транспортному засобі возили пасажирів. У 1992 році його переробили у VIP-Вагон, а в 2007-му чеський трамвай №001 серії Т3М відправився й по екскурсійному маршруті. Трамвай курсує двома маршрутами: «Міст Патона — Контрактова площа» і «Контрактова площа — Пуща-Водица».
Під час поїздки уздовж Дніпровської набережної («Контрактова площа — міст Патона») із зупинками на місці Водохрещення Князем Володимиром своїх 12 синів, нижньої частини Київської місцевості, біля колишнього Ланцюгового (Миколаївського) мосту — прикраси Києва кінця ХIХ століття, ви довідаєтеся історію появи найпершого трамвая в нашому місті, про київський водопровід і про «Самсона», про Київські Контракти, про мости та про Труханів острів.
Другий маршрут («Контрактова площа — Пуща-Водица») славний тим, що трамвай рухається крізь ліс. Маршрут проходить Подолом, колишньою Плоскою (нині імені Фрунзе) вулицею, Куренівкою, Пріоркою й далі лісом до самої Пущі Водиці. Свою назву місцевість одержала від слова «пуща», тобто густий, непрохідний ліс, і назви невеликої річечки Водиці. Пуща-Водиця — чи не найвідоміша дачна місцевість біля Києва із заповідним дубово-сосновим лісом, де ще в XI столітті любили вправлятися у мисливстві київські князі (у літописах 1009-1010 р. згадується про полювання князя Володимира), а в 1724 р. було створено казенне лісове господарство. В 1890-х рр. міська дума заснувала тут дачне селище Пуща-Водиця. Багатьох письменників і художників чарувала і вабила краса Пущі-Водиці. Свого часу тут побували Петро I, Катерина II, Т.Г. Шевченко, М.В. Гоголь (1830 р.), Л.М. Толстой, Л. Українка. Малювали її художники І.С. Їжакевич, Ф.3. Коновалюк. Власниками дач у Пущі-Водиці були архітектори В. і І. Ніколаєви, Е. Брадтман, фабриканти Я. Ріхерт і І. Сніжко; бував тут і архітектор В. Городецький.
Організаційні питання:
- Тривалість екскурсії: 3 години.
- У салоні, обладнаному м'якими сидіннями й столиками, — 21 місце.
- Гіди-перекладачі (англійська, німецька, французька, іспанська, італійська, португальська, чеська та ін.; з ліцензіями; вища кваліфікація) — до Ваших послуг.
- ІНДИВІДУАЛЬНІ ЕКСКУРСІЇ — за Вашою заявкою — у будь-який зручний час.
М’які крісла дуже комфортні
Під час екскурсії можна й перекусити
Вздовж Дніпровської набережної