Адреса: 04071 Україна, Київ, Поділ, вул. Щекавицька, 30/39, оф. 4 E-mail: info@primetour.uaТел. +38 (044) 207-12-55Ліцензія туроператора АГ №580812Карта сайту

Львів, панорама старого міста.
 
+38 (044) 207-12-55
+38 (096) 940-00-00
+38 (099) 550-00-00

Мы поддерживаем
реформы в Украине
и работаем
исключительно через
расчетный счет!
Львів, панорама старого міста.
Вівторок, 17 Травня 2022

Меню

Музеї Києва

Національний історико-культурний заповідник «Софія Київська»

Національний історико-культурний заповідник «Софія Київська»

Найбільший пам'ятник слов'янської та світової культури, історії, архітектури та мистецтва - Софійський собор - є одним з головних архітектурних об'єктів Києва. Значущість цього пам'ятника підтверджується його включенням до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. У 2011 році святкувалося 1000 років із дня закладення собору. Генеральний директор Національного заповідника «Софія Київська» Неля КУКОВАЛЬСЬКА: «В Софію ПРИХОдЖУ, як у духовну святиню» (Спеціально для «Першого екскурсійного бюро»)
Києво-Печерський історико-культурний заповідник

Києво-Печерський історико-культурний заповідник

Найвідоміший монастир Східної Європи, найбільша святиня християнства, перша чернеча обитель Русі - все це Києво-Печерська лавра. Пам'ятник світового значення охороняється ЮНЕСКО. Для православного світу ця святиня стоїть на третьому місці - після Єрусалиму і святої гори Афон. Генеральний директор заповідника Марина ГРОМОВА: «Заповідник перекинув місток єднання між сакральною та світською культурами» (Спеціально для «Першого екскурсійного бюро»)
Музей історичних коштовностей України

Музей історичних коштовностей України

Музей, більш відомий як «Музей скіфського золота», є філією Національного музею історії України. Він розташований на території Києво-Печерської лаври. Відвідувачи побачать чаші і культові вази скіфської епохи з царських курганів. Завідувач Музею історичних коштовностей України Людмила СТРОКОВА: «МИ УНІКАЛЬНІ ТИМ, ЩО Є ДЕРЖАВНОЮ СКАРБНИЦЕЮ…» (Спеціально для «Першого екскурсійного бюро»)
Музей мікромініатюр Миколи Сядристого

Музей мікромініатюр Миколи Сядристого

Найменша в світі книга зберігається тут. Це офіційно зафіксовано книгою рекордів Гіннеса. Тут експонуються цілі композиції, створені на половині макового зерна, а через вушко голки мчить єгипетський фараон. Автор майстерні міні-чудес - Микола Сядристий - вже увійшов в історію світового мистецтва.
Національний музей історії України

Національний музей історії України

Особливо цінними вважаються археологічні та нумізматичні колекції музею. Не менш цікаві колекції холодної та вогнепальної зброї, етнографії, унікальні видання книг, вироби зі скла та порцеляни. На сьогодні фонди музею налічують понад 800 тис. унікальних пам\'яток історії та культури. Генеральний директор Національного музею історії України Сергій ЧАЙКОВСЬКИЙ: «ВАЖЛИВО ЗБЕРЕГТИ ІСТОРІЮ ДЛЯ НАЩАДКІВ» (Спеціально для «Першого екскурсійного бюро»)
Київський музей російського мистецтва

Київський музей російського мистецтва

Головна колекція російського живопису, графіки та скульптури в Україні. Її основою стали збірки київських меценатів, серед яких особливо виділялись зібрання родини Терещенків - відомих українських цукрозаводчиків. З колекцій декількох представників цієї династії в музей надійшли твори П. Федотова, І. Шишкіна, І. Крамського. М. Ярошенка, І. Рєпіна, В. та А. Васнецових, В. Полєнова, М. Врубеля, В. Верещагіна. Пізніше колекція поповнилася творами А. Архипова, А. Рилова, М. Реріха, К. Сомова, Р. Фалька. Директор Київського музею російського мистецтва Юрій ВАКУЛЕНКО: «У НАС НАВІТЬ ПРИВИДИ ЖИВУТЬ» (Спеціально для «Першого екскурсійного бюро»)
Музей мистецтв імені Богдана і Варвари Ханенків (Київський музей Західного та Східного мистецтва)

Музей мистецтв імені Богдана і Варвари Ханенків (Київський музей Західного та Східного мистецтва)

Музей мистецтв, що носить імена видатних українських меценатів - Богдана і Варвари Ханенко (Київський музей Західного і Східного мистецтва) – найзначніша збірка європейського та азіатського закордонного мистецтва в Україні. Директор Музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків Віра ВИНОГРАДОВА: «ВОЛОДІЄМО СПРАВЖНІМИ РАРИТЕТАМИ, ЯКИХ НЕ МАЄ ЖОДЕН МУЗЕЙ СВІТУ» (Спеціально для «Першого екскурсійного бюро»)
«Шоколадний будиночок» (філія Київського музею російського мистецтва)

«Шоколадний будиночок» (філія Київського музею російського мистецтва)

«Шоколадний будиночок» - двоповерхова будівля, споруджена у 80-і роки ХІХ століття в стилі венеціанського ренесансу для київського купця першої гільдії Семена Семеновича Могильовцева (1846-1917) відомим архітектором Володимиром Ніколаєвим. Будинок був незвично пофарбований. Перевага брунатного кольору дало особняку назву «Шоколадний будиночок». Директор дитячої картинної галереї «Шоколадного будиночка» Тетяна СКИРДА: «ЧУДОВІ ВИСТАВКИ В ЧУДОВОМУ ІНТЕР\'ЄРІ» (Спеціально для «Першого екскурсійного бюро»)
Національний художній музей України

Національний художній музей України

Колекція Національного художнього музею України - найбільш широке та повне зібрання україньского образотворчого мистецтва в світі. У експозиції музею, відкритого в 1899 році, представлені шедеври українського живопису, скульптури і графіки за від 12 століття до сьогодення. Тут експоновані роботи всіх майстрів, які мали відношення до України: ікони і старовинні «парсуни»-портрети, твори Т. Шевченка і І. Репіна, В. Боровиковського і В. Тропініна, М. Пимоненка і Г. Нарбута, О. Мурашка і Ф. Кричевського… Заступник генерального директора Національного художнього музею України Марина СКИРДА: «Мистецтво має викликати в людських душах почуття причетності до своїх скарбів» (Спеціально для «Першого екскурсійного бюро»)
Музей народної архітектури та побуту (Пирогово)

Музей народної архітектури та побуту (Пирогово)

Найбільший за площею музей в Україні. Головна етнографічна «скарбниця» нашої країни. Тут, на 150 га, розкинувся Музей народної архітектури та побуту - архітектурно-ландшафтний комплекс під відкритим небом, який розповідає про всі історико-етнографічних районах України. Заслужений працівник культури України, старший науковий співробітник Музею народної архітектури та побуту України Романа КОБАЛЬЧИНСКА: «НАШ ОБОВ’ЯЗОК – ДОНЕСТИ КРАСУ ТРАДИЦІЙНОЇ КУЛЬТУРИ ДО ЛЮДЕЙ...» (Спеціально для «Першого екскурсійного бюро»)
Меморіальний комплекс «Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр.»

Меморіальний комплекс «Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр.»

Найбільший музей, присвячений Україні у Другій Світовій війні, був відкритий 9 травня 1981 року. Величезний комплекс займає площу понад 10 га. У нього входять: музей і монумент «Батьківщина-мати», головна площа з Алеєю міст-героїв та скульптурними композиціями «Форсування Дніпра» та «Передача зброї», горельєфні композиції «Герої фронту і тилу», чаша «Вогню Слави», виставка бойової техніки і озброєння періоду 1940-х років. Директор комплексу Іван Ковальчук: «ТА ПАМ'ЯТАЄ СВІТ СПАСЕННИЙ»
Національний музей «Чорнобиль»

Національний музей «Чорнобиль»

Драматичний та експресивний по художнім вирішенням, дуже інформативний і технічно оснащений музей розповідає про атомний вибух 1986 року - одну з найтрагічніших сторінок світової та української історії. Це - один з перших музеїв, відкритих в незалежній Україні. За характером зібраного матеріалу і за концепцією його подачі музей «Чорнобиль» не має аналогів. Ген. директор Національного музею Іван Гладуш: «БАГАТЬОХ ТЯГНЕ У ЧОРНОБИЛЬ...» (Спеціально для «Першого екскурсійного бюро)
Національний музей літератури України

Національний музей літератури України

Національний музей літератури України - головний музей такого профілю. Він відображає в послідовності розвиток української літератури з XI століття до наших днів.У музеї представлено: унікальні стародруки,рукописи,першодруковані видання,особисті речі письменників,фотографії,твори образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва.Колекція музею налічує 80 тисяч експонатів.Заступник директора музею Наталія Бондар:«Ми стираємо стереотипи про літературу…»(Спеціально для Першого екскурсійного бюро)
Музей книги і друкарства України

Музей книги і друкарства України

Заснований у 1972 році. Тільки тут можна побачити «єдність форми та змісту»: націнніші давні та сучасні видання.Книги,обкладинки яких прикрашені карбуванням по золоту та сріблу,в оправах зі шкіри,видання від громізких фоліантів до мініатюрних книжочок – усе це можна побачити в експозиції музею книги та друкарства. Директор музею Валентина Бочковська: «НАШ МУЗЕЙ - ПРО КНИГУ ТА ЇЇ РОЛІ У ЖИТТІ УКРАЇНИ,ТА ПРО ВЕЛИКИХ МРІЙНИКІВ - УКРАЇНСЬКИХ ДРУКАРІВ» (Спец. для Першого екскурсійного бюро)
Національний музей українського народного декоративного мистецтва

Національний музей українського народного декоративного мистецтва

Цей музей - один з найбільших художніх музеїв України. Він також входить в комплекс музеїв на території Києво-Печерської лаври, займаючи колишні митрополичі покої і прилеглу домову Благовіщенську церкву. Директор музею Адріана В’ялець: «МИ ЗБЕРІГАЄМО ГЕНЕТИЧНИЙ КОД НАЦІЇ» (Спеціально для «Першого екскурсійного бюро»)
Державний музей театрального, музичного та кіномистецтва України

Державний музей театрального, музичного та кіномистецтва України

Входить до комплексу музеїв, розташованих на території Києво-Печерської лаври. Це єдиний музей такого роду в країні. Колекція музею почала створюватися в 1923 році художньої групою легендарного театру «Березіль», очолюваного геніальним режисером Лесем Курбасом. Директор музею Ірина Дробот: «Наш музей унікальний, єдиний у своєму роді» (Спеціально для «Першого екскурсійного бюро»)
Музей голограм

Музей голограм

Примітна виставка в комплексі музеїв на території Верхньої Лаври.На виставці можна побачити голографічні копії знаменитої «Золотий Пекторалі» - нагрудної прикраси і символу влади скіфського царя IV ст. до н. е .; портретного бюста Ярослава Мудрого; культових предметів: ікон, дарохранильниці, хрестів, потири, оправ Євангелій і т.д., представляють жіночі прикраси доби Київської Русі, виготовлені зі срібла і прикрашені перегородчастої емаллю. (Спеціально для «Першого екскурсійного бюро»)
Музей «Золоті Ворота»

Музей «Золоті Ворота»

Один із символів Києва, найстаріша збережена оборонна споруда Русі, головний в’їзд до древнього Києва – такими є Золоті ворота, одна з головних пам'яток української столиці. Завідуюча музеєм Людмила Івакина: «НАШ МУЗЕЙ - СУЧАСНА ПАМ’ЯТКА З НАДЗВИЧАЙНО ДРЕВНЬОЮ ІСТОРІЄЮ...» (Спеціально для «Першого екскурсійного бюро»)
Музей «Андріївська церква»

Музей «Андріївська церква»

Унікальність Андріївської церкви в Києві – у її незвичному розташуванні й архітектурі.Храм поставлений на штучному пагорбі,а фундаментом служить тераса двоповерхової будівлі – стилобат,туди ведуть великі чавунні сходи.Це відома пам’ятка історії, архітектури і живопису XVIII ст.,що збудована у стилі імперського бароко за проектом італійського архітектора Ф.-Б. Растреллі. Завідувачка музею «Андріївська церква» Жанна Литвинчук: «Оберігаємо, як можемо, цю перлину в архітектурному намисті Києва»
Музей «Кирилівська церква – пам’ятка архітектури XII сторіччя»

Музей «Кирилівська церква – пам’ятка архітектури XII сторіччя»

Унікальність цього храму - в його автентичності.Після Софійського собору це другий храм у Києві,що зберігся з часів Стародавньої Русі і,на додачу,зберігає давньоруський живопис.Навколо храму розгорталися трагічні події багатьох століть,найважчі з яких припали на ХХ ст.,але храм на пагорбі стоїть непорушно,зберігаючи свою горду «поставу» храму-фортеці.Можна сказати,що об неї «розбиваються століття». Заступник генерального директора Ірина Марголіна:«Кирилівська церква ще невідкрила усіх таємниць»
Національний науково-природничий музей

Національний науково-природничий музей

Національний науково-природничий музей Академії Наук України - один з найбільших музеїв подібного спрямування у світі. Він був створений у 1966 році як єдиний експозиційно-територіальний комплекс у складі Геологічного, Палеонтологічного, Зоологічного, Ботанічного і Археологічного музеїв. Директор Національного науково-природничого музею Ігор ЄМЕЛЬЯНОВ: «У НАС ПІД ОДНИМ ДАХОМ – УВЕСЬ СВІТ, І Є ЧОМУ ДИВУВАТИСЯ» (Спеціально для «Першого екскурсійного бюро»)
Музей ФК «Динамо»

Музей ФК «Динамо»

Футбольних музеїв в Україні небагато. Але дві найвідоміші футбольні команди країни — донецький «Шахтар» і київське «Динамо» — свої музеї мають. І вони відкриті всім бажаючим. Столичний музей створений у кінці 1990-х Валерієм Старковим — кандидатом історичних наук, давнім шанувальником знаменитої команди. Серед експонатів музею — реліквії та документи, пов\'язані не тільки з історією «Динамо», а й зі становленням київського футболу в цілому.
Київський меморіальний будинок-музей Михайла Булгакова

Київський меморіальний будинок-музей Михайла Булгакова

Найвідоміший літературно-меморіальний музей української столиці. Він присвячений «київському Булгакову». Одночасно цей музей на другому поверсі особняка по Андріївському узвозу присвячений і родині письменника, що жила тут з 1906 по 1919 роки, і літературним «відображенням» його героїв у романі «Дні Турбіних». Директор музею Людмила ГУБІАНУРІ: «ЗАПРОШУЄМО ДО ЧАЮ НА «БУЛГАКІВСЬКУ ВЕРАНДУ»...» (Спеціально для «Першого екскурсійного бюро»)
Музей однієї вулиці

Музей однієї вулиці

Один з найцікавіших,найбільш «атмосферних»,творчих і оригінальних музеїв Києва.Цей музей,присвячений самої київської вулиці - і,на додачу,перший приватний музей в Україні.Єдиний на континенті музей,присвячений конкретній вулиці.Таким є «Музей однієї вулиці» - величезна антикварна крамниця,повна міськими історіями і байками,на власні очі демонструє побут минулих епох - аж до 1970-х років. Директор Музею Дмитро Шльонський: «Призупинити історію і сховатися в ній - можна, але тільки на час»
Аптека-музей

Аптека-музей

Ще один музей, присвячений київській медицині, вірніше - аптечній справі. І ще один музей, що дає уявлення про невід\'ємну частину київського життя та побуту. Давайте зайдемо в затишний стародавній одноповерховий будиночок на Подолі, біля воріт Флорівського монастиря! Директор Аптеки-музею Адріан ГОДУНОВ: «МІЖ ТРЬОМА ХРАМАМИ» (Спеціально для «Першого екскурсійного бюро»)
Міжнародний музей української вишивки

Міжнародний музей української вишивки

У перші дні нового, 2010 року в культурному житті Києва відбулася доволі знаменна подія – в одному із найстаріших районів столиці – Дарницькому – відкрився для широкого відвідування Міжнародний музей української вишивки. Унікальність цього закладу в тому, що створила його одна майстриня української вишивки виключно на основі своїх власних робіт. Але робіт унікальних, своєрідних...  Творець музею Тетяна ПРОТЧЕВА: «ІДЕЙ ЗІБРАЛОСЯ НА ЦІЛИЙ МУЗЕЙ...» (Спеціально для «Першого екскурсійного бюро»)
Музей історії Михайлівського монастиря

Музей історії Михайлівського монастиря

Музей історії Михайлівського монастиря був створений у червні 1998 року - відразу після початку робіт з відновлення обителі. Велика кількість археологічних знахідок вимагали систематизації. Одночасно народилася і концепція музею: на прикладі історії знищеного монастиря показати долю культових споруд Києва в більшовицьку епоху. Завідуюча музею історії Михайлівського Золотоверхого собору Наталя СЕЛІВАЧОВА: «У ВІДРОДЖЕННІ МИХАЙЛІВСЬКОГО ЗОЛОТОВЕРХОГО СОБОРУ БРАЛА УЧАСТЬ ВСЯ УКРАЇНА»
Історико-архітектурна пам’ятка-музей «Київська фортеця»

Історико-архітектурна пам’ятка-музей «Київська фортеця»

Найбільша земляна фортеця Європи та друга за величиною в світі – такою є київська фортеця.Не зробивши жодного пострілу,вона свого часу зруйнувала половину міста - при її будівництві довелося відселяти мешканців цілого району - Печерська.Фортеця будувалася у декілька етапів.Основна частина споруд (Нова Печерська фортеця)зведена у 1830-50-х роках,за імператора Миколи Першого.Київ став тоді найбільш укріпленим великим містом імперії. Директор В’ячеслав Кулиніч: «Це унікальна спадщина всієї Європи.»
Меморіальний музей академіка медицини М. Стражеска

Меморіальний музей академіка медицини М. Стражеска

Микола Дмитрович Стражеско - світило не тільки української, але й світової медицини. Він міг би отримати Нобелівську премію, але жив в закритій країні, звідки дуже складно було «достукатися» своїми відкриттями до решти світу.
Національний музей медицини України

Національний музей медицини України

Цей музей вночі відвідував відомий американський мільйонер Арманд Хаммер. Що він хотів побачити і почути? Може бути, його приваблювали примари, які, за чутками, водяться в підвалі колишнього моргу та в стінах Анатомічного театру? Як би там не було, старий скнара зробив вірний вибір - вже в ті роки музей був одним з найбільш інформативних в Києві. Директор музею, заслужений лікар України, доктор медичних наук Вадим Шипулін: «НАШ МУЗЕЙ – ЦЕ ТЕАТР» (Спеціально для «Першого екскурсійного бюро»)
Музей Української Народної Республіки (УНР)

Музей Української Народної Республіки (УНР)

22 січня 2009 відбулося урочисте відкриття «Музею Української Народної Республіки», присвяченому періоду Національної революції 1917-21 років. Музей розташований в історичній будівлі Української Центральної Ради (з 1982 року - Київський міський будинок вчителя).
Національний музей «Меморіал пам’яти жертв голодоморів в Україні»

Національний музей «Меморіал пам’яти жертв голодоморів в Україні»

Найновіший музей Києва, відкритий у повному обсязі у 2009 році, присвячений масштабної історичної трагедії України. Його внутрішня композиція побудована за сучасними принципами організації музейного простору - з використанням інтерактивних засобів, з демонстрацією фільмів і відповідним акустичним наповненням. Музей нещодавно отримав статус Національного.
Музей радянської окупації

Музей радянської окупації

Він виник як музей при київської організації товариства «Меморіал». Україні пощастило: в ній не згортають програми пошуку і увічнення жертв репресій під виглядом «виховання патріотичного погляду на історію». Більшовицький режим був принесений в Україну на багнетах, і лише утвердившись довготривалим насильством, злегка «розм’як» в останні десятиліття свого існування. Але ті злочини, які вчинили «доблесні» борці за вселенське щастя на нашій землі, неможливо ігнорувати.
Кабінет-музей В\'ячеслава Чорновола

Кабінет-музей В'ячеслава Чорновола

Експозицію допомагали створювати дружина В\'ячеслав Чорновола Атена Пашко, його сестра - Валентина Чорновіл, соратники по Народному Руху України. У меморіальному кабінеті - безліч речей, які вже стали раритетними, історичними. Легендарний самвидавівський «Український вісник», табірні фотографії, листи з ув\'язнення, політичні листівки та особисті документи В\'ячеслава Чорновола, одяг, який був на ньому в день загибелі...
Музей культурної спадщини

Музей культурної спадщини

Знайомить з творчістю видатних представників української діаспори. Відкритий 29 травня 1999. Експозиція розміщується у восьми залах старовинного купецького особняка - будинку, зведеного понад 200 років тому в стилі класицизму на колись центральній вулиці Києва – Московській Завідувач музею Михайло СИЧОВ: «МИ НАМАГАЄМОСЯ НЕ ПРОСТО ПЕРЕКАЗАТИ БІОГРАФІЇ ВЕЛИКИХ КИЯН, А ПОКАЗАТИ ЇХ ВНЕСОК У СВІТОВЕ МИСТЕЦТВО» («Спеціально для Першого екскурсійного бюро»)
Державний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили»

Державний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили»

Музей «Чорнобиль», заповідник у Бабиному Яру, музей Голодомору, музей Великої Вітчизняної війни... До цього переліку слід додати і заповідник «Биківнянські могили». Без нього розповідь про трагедії, які спіткали Україну та Київ протягом ХХ століття, буде не повний. У Биківнянському лісі, що знаходиться біля траси Київ-Бровари, немає помпезного музейного комплексу. Може, його коли-небудь зведуть. А поки що незвичайної форми хрести, пов'язані рушниками, ніби вибігають із лісу просто до дороги...
Музей Шолом-Алейхема

Музей Шолом-Алейхема

Музей великого єврейського письменника розташувався в сучасному будинку, побудованому на місці будинку, в якому письменник написав свої найзнаменитіші твори. Відкритий 2 березня 2009 року.
Меморіальний музей Валерія Лобановського

Меморіальний музей Валерія Лобановського

Великий футбольний тренер, за методиками якого донині «ганяють» гравців в італійських і німецьких клубах.Він навчався в Київськом політехнічном інституті,але тренування вимагали все більше часу.Лобановський не став ученим,він став одним із найвідоміших футбольних наставників,«батьком» легендарної епохи київського «Динамо» 1970-80-х років.У школі завжди знали і пам'ятали,хто був її найзнаменитішим учнем.А ідея створити музей метра українського футболу виникла на зустрічі випускників у 2007р.
Центральний музей Збройних сил України

Центральний музей Збройних сил України

Центральний музей Збройних сил України відкрив свої двері 14 червня 1998. В експозиції представлена історія військових формувань і військових дій на території України - від кам'яного століття до наших днів. Серед експонатів - зброя, форма, документи і фотографії, прапори, нагороди, а також відтворені фігури відомих воєначальників, серед яких скіфський цар Атей, Святослав Ігорович - князь київський, Данило Галицький і Богдан Хмельницький.  
Центральний музей державної прикордонної служби України

Центральний музей державної прикордонної служби України

4 листопада 1996 відбулася офіційна презентація Центрального музею Прикордонних військ України. Основною базою для експозиції стали матеріали фондів колишнього музею прикордонних військ Червонопрапорного Західного прикордонного округу; матеріали, зібрані під час військово-польових експедицій та наукових відряджень, проведених у 1992-1996 рр.; предмети основного фонду, передані ветеранами-прикордонниками та їхніми сім\'ями; документи з архівів Росії, а також міст Києва, Львова, Одеси.
Український центр народної культури «Музей Івана Гончара»

Український центр народної культури «Музей Івана Гончара»

Одне з найцікавіших зібрань українських народних раритетів. У шести залах старого губернаторського будинку біля Києво-Печерської лаври зібрано понад 15 тисяч експонатів: живопис (народна картина, 500 чудових ікон, професійний живопис, графіка), народні тканини (рушники, вишиванки, верхній одяг, килими), кераміка (макітри, горщики, миски, іграшки), народні музичні інструменти (кобзи, бандури, цимбали, трембіти, колісна ліра), колекція писанок і, нарешті, меморіальний відділ, що розповідає про творчість засновника музею,скульптора і художника І. М. Гончара. Особиста бібліотека майстра налічує понад 2 тисячі книг. Директор музею Петро ГОНЧАР: «…ЩОБ УМІЛИ КОРИСТУВАТИСЯ НАДБАННЯМ СВОЇХ ПРАЩУРІВ» (Спеціально для «Першого екскурсійного бюро»)
«Мамаєва Слобода» - козацький куточок у Києві

«Мамаєва Слобода» - козацький куточок у Києві

Колись ці землі в обширній долині річки Либідь належали Михайлівському Золотоверхому монастирю. За радянських часів тут з\'явився парк з плодовим садом. У 1990-му році, перед самою зорею нашої незалежності, було підписано рішення про створення культурно-етнографічного центру «Мамаєва Слобода». Минуло майже двадцять років, і центр був відкритий у липні 2009-го. Тепер на його території 98 будівель, що відтворюють українське село козацької доби.
Музей гетьманства

Музей гетьманства

Музей гетьманства виник на початку 1990-х. Це був один з перших музеїв, присвячених історії України в її «забороненому» ракурсі: експозиція розповідала про Івана Мазепу, Пилипа Орлика і Павла Скоропадського, раніше однозначно іменованих «зрадниками українського народу», про Богдана Хмельницького - не тільки як про васала московського царя, але і як про багатогранного політичного діяча, що прагнув до справжнього незалежності рідної землі. Директор Музею гетьманства Галина ЯРОВА: «ми абсолютно не знаємо історії України» (Спеціально для «Першого екскурсійного бюро»)
Музей авіації

Музей авіації

На вулиці з романтичною назвою «Медова» - один з найбільших музеїв у столиці - музей авіації. Ви отримаєте можливість побачити той самий гелікоптер з вертикальним злетом. Побачити перший радянський пасажирський лайнер. Єдина в світі колекція ядерних бомбардувальників Ту-22 - теж тут. І літак з фільму «В бій ідуть одні старики» - теж. Безумовно, дуже цікавий музей!
Музей води (водно-інформаційний центр)

Музей води (водно-інформаційний центр)

Один з найпопулярніших київських музеїв. Старовинна водонапірна башта лифтом опускає нас під землю - і потрапляєш у казковий атракціон, де головна героїня - вода у всіх можливих проявах і видах. Величезні акваріуми, гігантський унітаз, моделі артезіанської свердловини та каналізаційного колектора – й як це все вміщається тут? Директор Музею води Олександр ПОПОВ: «У НАС ДОЗВОЛЯЄТЬСЯ ЧІПАТИ ЕКСПОНАТИ І НАВІТЬ БРАТИ ЇХ В РУКИ» (Спеціально для «Першого екскурсійного бюро»)
Музей пожежної справи

Музей пожежної справи

Найбільша пожежна частина у Європі знаходиться в Києві. Музей пожежної справи дасть вам змогу познайомитися з історією та сучасністю однієї з найбільш відважних професій. Ви побачите перший пожежний автомобіль, дізнаєтесь як розвивалася техніка пожежогасіння за більш ніж столітній період. Завідувач музеєм пожежної техніки Микола КИСІЛЬ: «В НАС У МУЗЕЇ ПРЕДСТАВЛЕНІ МАЙЖЕ ВСІ ПЕРІОДИ РОЗВИТКУ ПОЖЕЖНОЇ ТЕХНІКИ» (Спеціально для «Першого екскурсійного бюро»)
Національний музей Т. Г. Шевченка

Національний музей Т. Г. Шевченка

Головний шевченківський музей країни. Його колекція складається з справжніх пам\'яток, пов\'язаних з великим сином України: оригіналів малярських робіт Шевченка, документів про його життя і творчість, рукописних списків віршів, рідкісних фотографій поета та його друзів, першодруків книг Шевченка з його автографами. В експозиції зібрані майже всі видання творів поета, починаючи з прижиттєвих, і література про нього. Головний зберігач Національного музею Тараса Шевченка Юлія ШИЛЕНКО: «сама історія створення музею цікава і промовиста» (Спеціально для «Першого екскурсійного бюро»)
Центральний державний архів-музей літератури та мистецтва України

Центральний державний архів-музей літератури та мистецтва України

В архіві-музеї (абревіатура - ЦДАМЛМ) існує музейний фонд, створений на основі особистих меморіальних речей діячів літератури і мистецтва України. Музейний фонд налічує понад 20 тис. предметів.
Педагогічний музей України

Педагогічний музей України

Музей володіє колекціями підручників, документів, фотографій, періодичних педагогічних видань, педагогічних посібників XIX-XX століть, матеріалами про репресованих вчителів, комплектами матеріалів вчителів і вчених-педагогів України, методичних посібників та технічних засобів навчання різних епох. Унікальність Педагогічного музею полягає в тому, що його експозиція наочно показує шлях становлення та розвитку освіти в Україні. Директор Педагогічного музею України Володимир МАЛЮГА: «ЦЕЙ ДІМ ЗБУДУВАЛИ СПЕЦІАЛЬНО ДЛЯ НАШОГО МУЗЕЮ» (Спеціально для «Першого екскурсійного бюро»)
Політехнічний музей КПІ

Політехнічний музей КПІ

Один з найбільших технічних музеїв країни і найбільший вузівський музей України. Історія музею невіддільна від легендарного КПІ - Київського Політехнічного Інституту, заснованого в 1898 році. У цьому студентському царстві, найбільшому університеті країни, навчається до 40 тисяч студентів! Заслуги його викладачів і випускників в історії української та світової науки безцінні.
Історико-меморіальний музей Михайла Грушевського

Історико-меморіальний музей Михайла Грушевського

Ця адреса - Паньківська, 9 - була добре відома у Києві ще з початку XX ст. Саме тут в 1908 році родина Грушевських придбала садибу з триповерховим будинком, який став центром національно-культурного життя України. p { margin-bottom: 0.21cm; } Директор історико-меморіального музею Михайла Грушевського Світлана ПАНЬКОВА: «ДОСІ НЕ МОЖУ ДО КІНЦЯ УСВІДОМИТИ ВЕЛИЧ ДУХУ ЦІЄЇ ЛЮДИНИ» (Спеціально для «Першого екскурсійного бюро»)
Літературно-меморіальний будинок-музей Т. Шевченка в Києві

Літературно-меморіальний будинок-музей Т. Шевченка в Києві

Один з трьох шевченківських музеїв Києва. Меморіальний музей відтворює атмосферу 1846-47 рр., коли Шевченко жив у Києві аж до арешту в справі Кирило-Мефодіївського товариства. Завідуюча Будинком-музеєм Тараса Шевченка Олена СЬОМКА: «Це Садиба середини ХІХ століття, «оздоблена» величчю самого Шевченка» (Спеціально для «Першого екскурсійного бюро»)
Літературно-меморіальний будинок-музей Т. Шевченка «Хата на Пріорці»

Літературно-меморіальний будинок-музей Т. Шевченка «Хата на Пріорці»

Третій за часом відкриття музей, пов\'язаний з життям Тараса Шевченка в Києві. І другий – меморіальний. Хата на вулиці Вишгородській в київському районі під назвою «Пріорка» побудована на початку 1850-х. Шевченко жив тут два тижні в серпні 1859 року, в свій останній приїзд до Києва і Україну. Завідуюча музеєм «Хата на Пріорці» Надія НАУМОВА: «ХАТА НА ПРІОРЦІ СТАЛА ОСТАННІМ ПРИТУЛКОМ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА В УКРАЇНІ...» (Спеціально для «Першого екскурсійного бюро»)
Київський музей О. С. Пушкіна

Київський музей О. С. Пушкіна

Музей Пушкіна знаходиться в будинку, в якому колись жив інший великий письменник - М. Булгаков. Заснований він в 1999 році, коли відзначалося двохсотріччя поета. Експозиція заснована на колекції киянина-пушкініста Якова Бердичевського. Директор Київського музею О. С. Пушкіна Наталя ТІШАЄВА: «ВСЕ ДИВНИМ ЧИНОМ ПЕРЕПЛЕЛОСЯ В ЦЬОМУ БУЛГАКІВСЬКО-ПУШКІНСЬКОМУ ДОМІ» (Спеціально для «Першого екскурсійного бюро»)
Київський літературно-меморіальний музей Максима Рильського

Київський літературно-меморіальний музей Максима Рильського

Видатний український поет Максим Тадейович Рильський (1895-1964) прожив у цьому будинку останні 11 років життя. Він сам вибрав цю ділянку, відмовившись від «письменницьких соток» в елітній нині Конча-Заспі: йому більше подобалися ближні околиці Києва, мальовниче Голосієво, тоді - майже незаймане будівництвом передмістя.
Музей видатних діячів української культури - Лесі Українки, Михайла Старицького, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського

Музей видатних діячів української культури - Лесі Українки, Михайла Старицького, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського

Тут колись був «Український Парнас». Вони самі вибрали жити недалеко один від одного - в одному кварталі, обмеженому вулицями Жилянською та Маріїнсько-Благовіщенською (нині - Саксаганського). Тому їх меморіальні квартири об\'єднані в один музей.
Київський літературно-меморіальний музей-квартира П.Тичини

Київський літературно-меморіальний музей-квартира П.Тичини

У цій квартирі, що в елітному «наркомівському» будинку, Павло Тичина жив в оточенні своїх книжок, своїх спогадів і улюбленої музики - адже він непогано грав і на роялі, і на бандурі.
Літературно-меморіальний музей-квартира М. Бажана

Літературно-меморіальний музей-квартира М. Бажана

Його збиралися висувати на Нобелівську премію. Причому в розпал «застою» ініціатива виходила від... української діаспори. Вже один цей факт гідний того, щоб пам\'ять про нього зберігалася в наступних поколіннях.
Будинок-музей Марії Заньковецької

Будинок-музей Марії Заньковецької

Велика українська театральна актриса Марія Заньковецька (Адасовська) (1860-1934) увічнена в багатьох пам\'ятниках, монументах, в назвах театральних установ і вулиць. Але музей, присвячений їй - один. Знаходиться він у Києві, в відродженому будинку посеред скверу на вулиці Васильківській (Червоноармійській).
Музей-майстерня Івана Кавалерідзе

Музей-майстерня Івана Кавалерідзе

Він був генієм. Український Мікеланджело - так називають Івана Кавалерідзе. Один з найвидатніших українських Майстрів - з великої літери - минулого століття - він, як і належить таланту такого рівня, був особою неоднозначною, філософом у творчості, мислителем від мистецтва.
Музей-квартира композитора В. Косенка

Музей-квартира композитора В. Косенка

Видатний український композитор, піаніст, педагог, музично-громадський діяч Віктор Косенко (1896-1938) прожив лише 42 роки. Нині в його меморіальної квартирі на першому поверсі «академічного» будинку по вулиці М. Коцюбинського функціонує музей та центр творчих зустрічей, що пропагує не лише твори Косенка, але і організує концерти, вечори камерної музики і веде просвітницьку роботу. Музей знаходиться під опікою Спілки композиторів України.
Музей поета Дмитра Луценка

Музей поета Дмитра Луценка

Про знаменитого автора слів київського гімну «Як тебе не любити, Києве мій!» розповідає музей при школі № 197 Святошинського району. Школа відкрилася в 1970 році. Через 28 років їй присвоїли ім\'я Дмитра Луценка, а в школі відкрили його кімнату-музей.
Музей хліба

Музей хліба

Музей хліба існує в Києві з 1983 року. Блокадний і космічний хліб, історія вирощування зернових і знаряддя праці наших предків-землеробів - від Трипілля до ХХ століття - представлені в цьому музеї.
Музей головної астрономічної обсерваторії України

Музей головної астрономічної обсерваторії України

У Києві — дві обсерваторії. Найстарша — університетська — знаходиться в центрі міста, на Обсерваторній гірці. Головна ж обсерваторія України, що належить Академії Наук, розташована на південній околиці міста, в центрі великого лісопарку під назвою «Голосіївський ліс». Вона була заснована влітку 1944 року. 
Музей Київської обсерваторії

Музей Київської обсерваторії

Київської обсерваторії вже більше 150 років. Основна виставка музею, який існує з 1995 року, знаходиться в т. з. «Меридіанному павільйоні». Виставка астрономічної техніки та обчислювальних приладів, історичні телескопи та... навігаційне та геодезичне обладнання - адже астрономія починалася з справ суто земних: давні єгиптяни і шумери дуже хотіли знати сезони розливів своїх великих річок.
Музей іграшки

Музей іграшки

Найбільш дитячий музей. Він першим приходить на думку, коли ми говоримо про те, що показати у Києві дітям. Збірка іграшок музею робить честь будь-якому європейському місту. З 1930-х років збирається тут колекція, і вона викликає ностальгію, добру, щемливу, як дитячі фотографії тата й мами, як зображення наших улюблених чад у колясках та бантиках. Директор Державного музею іграшки Людмила ГЛАДУН: «БАТЬКИ МУСЯТЬ ВІДПОВІДАЛЬНІШЕ СТАВИТИСЯ ДО ТОГО, КОЛИ І ЯКУ САМЕ ІГРАШКУ КУПУВАТИ ДИТИНІ» (Спеціально для «Першого екскурсійного бюро»)
Музей пошти

Музей пошти

Листоноша - один з найбільш позитивних персонажів дитячих казок та мультфільмів. Навіть головний листоноша СРСР - буркотливий Пєчкін, фрази якого стали загальновживаними. Корисна і потрібна служба листоноші - одна з необхідних в державі. Можливо, нашим дітям захочеться після відвідування цього музею теж стати в ряди поштових працівників.
Музей телебачення

Музей телебачення

У Києві вже декілька років діє музей телебачення. Воно зараз стало невід\'ємною частиною нашого життя, та за якихось 60-70 років пройшло шлях від пробних передач до масового развитку не тільки комунікаційних технологій, а й самих телеапаратів. Київський музей знаходиться в будівлі Телецентру і належить Національній телекомпанії України.
Музей циркового мистецтва

Музей циркового мистецтва

Музей цей присвячений, звичайно ж, самому улюбленому мистецтву нашого з вами дитинства. І дитинства всіх хлопчиків і дівчаток світу. Цирк! У Києві, дуже багатому на музеї, існує й такий. Він існує з 2007 року, і розташовується в одному з мальовничих київських парків. Ми входимо до циркового намету - і потрапляємо в атмосферу «за лаштунками», в ту таємницю, дізнатися про яку мріяли з дитинства.
Музей подарунків Київської мерії

Музей подарунків Київської мерії

Цей музей — одна з « найпікантніших» перлин у намисті київських музеїв. Його оточує аура причетності до побуту чиновників — і, водночас, він може розвеселити своїх відвідувачів. Адже чого тільки не дарували київському меру Леоніду Черновецькому!
Музей Магдебурзького права (Музей історії київського самоврядування)

Музей Магдебурзького права (Музей історії київського самоврядування)

Маленький будинок на Поштовій площі в Києві представляє дуже цікаву постійну виставку «До історії самоврядування в місті Києві», присвячену 500-річчю надання місту Магдебурзького права. Музей розповідає про ті часи, коли «Поділ був містом», найбільш значущим районом Києва, про епоху подільської слави і процвітання в Середньовіччя та пізніше - в епоху бароко і розквіту української міської культури.
Національний музей бджільництва України

Національний музей бджільництва України

Україна - батьківщина якщо не слонів, то точно - світового бджільництва. Медові напої любили і цінували наші язичницькі пращури. У договорі 911 року князя Олега з Візантією мед і віск названі одними з головних продуктів торгівлі Русі з Візантіїєю. На Чернігівщині народився засновник сучасного бджільництва Петро Прокопович (1775-1850), винахідник першого в світі рамкового вулика для збору меду та засновник першої в світі школи бджільництва. Про це, та про багато іншого - у Національному музеї бджільництва України.
Музей істории київскої благодійності (будинок Петра Першого)

Музей істории київскої благодійності (будинок Петра Першого)

Цей музей - друга, поряд з музеєм Магдебурзького права, постійна виставка, що розповідає про київське міське життя, про взаємини влади і народу, про побут колишніх часів. Наголос в цьому музеї зроблений на благодійності в історії Києва, на особистостях світських і церковних меценатів, завдяки яким місто збагатилося дуже багатьма спорудами - від храмів до навчальних закладів, і які творили добро, не думаючи про імідж і «піар». Вони жертвували свої капітали в силу віри і внутрішньої потреби поділитися з суспільством. І нині віддати їм борг і дізнатися про їх діяльність можна в цьому пізнавальному музеї.
Музей історії Святошинського району

Музей історії Святошинського району

У кожному районі Києва ще в радянські часи був створений народний музей. Найвідомішим нині є Святошинський. Тут зберігаються речі, рівних яким немає і в Музеї історії Києва. Святошинський район, багато в чому - це відомий у Києві 100-тисячний «спальний» масив Микільська Борщагівка. У музеї є добірка будівельних креслень масиву. Її подарував музею автор - архітектор Всеволод Суворов. Добірка подібного роду - єдина в СНД, оскільки автори довго працюють над проектом і не всі матеріали зберігають, а тим більше віддають їх у музеї.
Державний історико-меморіальний заповідник «Лук’янівське кладовище»

Державний історико-меморіальний заповідник «Лук’янівське кладовище»

Україні всього три некрополя, що мають музейний статус: Личаківський у Львові, кладовище на вулиці Зеленій в Чернівцях і Лук\'янівське в Києві. Збереження останнього на тлі тотального знищення стародавніх київських цвинтарів - щасливий збіг обставин. До початку 1960-х воно було діючим, а потім його вдалося захистити завдяки великій кількості похованих діячів культури і загальній атмосфері «відлиги».
Музей воскових фігур

Музей воскових фігур

4 березня 2010 в Києві наново відкрився музей воскових фігур. Тепер 63 фігури колекції «мешкають» у приміщенні понад 200 кв. метрів. Раніше їм доводилося тулитися на значно меншій площі, так що не було можливості показати всю колекцію. Тепер же воскових персонажів розподілили по декількох залах, зв\'язавши загальною тематикою.
Музей історії туалету

Музей історії туалету

І нема чого соромитися! Королі, леді і джентльмени незмінно ходили сюди пішки! Найважливіша частина нашого життя і пов\'язані з цим предмети - в єдиному в Україні подібному музеї. Стара башта Київської фортеці прихистила своєрідний музей туалетного культури різних країн та епох. Мабуть, на настільки показовому прикладі більш ніж ілюстративно видно прогрес цивілізації
Музей історії каналізації м. Києва

Музей історії каналізації м. Києва

Единственный в Украине музей такого рода. Открыт в 1994 году — к столетию городской канализации — в здании бывшей насосной станции. В двух просторных залах представлены образцы канализационного оборудования и труб, начиная с античных Греции и Рима — именно в те времена появилась первая канализационная система из керамических труб.
Музей вторсировини

Музей вторсировини

Ще його називають музеєм антикваріату або «музеєм полишених речей». Так звучить романтичніше - і вірніше. Все в ньому виставлене - вже не вторсировина: воно не встигло нею стати, а було дбайливо збережено в музеї. Де і чекає огляду цікавими відвідувачами. По суті, це зібрання - найбільший музей побуту минулої епохи. На полицях - все ХХ століття: предметів тут назбиралося, в буквальному сенсі, від царів до президентів. Деяким експонатам, дивом врятованим зі сміттєзвалища - до 200 років.
Музей київського метрополітену

Музей київського метрополітену

У 2010 році виповнюється 50 років київському метрополітену. У зв\'язку з цим поповнилася й експозиція музею, відкритого в 2000 році. На даний час експозиція музею налічує понад півтори тисячі одиниць основного і майже тисячу одиниць допоміжного фондів.
Музей української ікони «Духовні скарби України»

Музей української ікони «Духовні скарби України»

Перший приватний музей у Києві. Заснований київським лікарем-кардіологом Ігорем Понамарчук ще в середині 1990-х. В експозиції представлено близько 300 ікон кінця ХV - початку ХХ століття, а також, в окремій експозиції - шедеври української народної художниці Марії Примаченко. В окремому залі проводяться виставки картин і скульптур сучасних майстрів.
Музей сучасного мистецтва

Музей сучасного мистецтва

Сьогодні це три виставкових простору для постійних і тимчасових експозицій (весь I-й поверх). Зараз це єдиний в нашій країні музей, де зберігаються твори багатьох представників різних мистецьких шкіл і напрямів усіх регіонів України з 1930-х років ХХ століття до сучасності.
Культурно-мистецький та музейний  комплекс «Мистецький Арсенал»

Культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал»

Цей музейний комплекс заплановано як найбільший музейно-виставковий майданчик в Києві та в Україні. Розташовується він в будівлі Старого Арсеналу - визначної пам\'ятки історії та фортифікації кінця XVIII - початку XIX століть. Офіційно відкритий 23 серпня 2009 року. Нині в Арсеналі проходять регулярні виставки самого різного змісту, тут експонуються предмети з усіх музеїв України, організовуються різні арт-акції. Окрему експозицію становлять знахідки, зроблені під час археологічних розкопках на
Центр сучасного мистецтва «Пінчук Арт Центр»

Центр сучасного мистецтва «Пінчук Арт Центр»

Один з найвідоміших у світі брендів української столиці. Найбільший центр сучасного мистецтва в країні. Виставки в «Пінчук Арт Центрі» найчастіше провокативні, але саме тому популярність його зростає з кожним роком. Деміен Херст, Такаші Муракамі, Елтон Джон, Пол МакКартні, Джеф Кунс - ось лише неповний перелік культових діячів сучасного мистецтва, чиї виставки вже відбулися в залах, розташованих всередині старовинного міського кварталу, де «Пінчук Арт Центр» розміщується з 2006 року.
Музей спортивной славы Украины

Музей спортивной славы Украины

 Адрес: г. Киев, ул. Эспланадная, 2. Телефон: +38 (044) 220-13-09.  
Археологический музей

Археологический музей

Более семи тысяч экспонатов рассказывают о самых значительных этапах в истории развития человечества - от каменного века до позднего средневековьем. Самым древним предметам в этом музее более 800 тысяч лет – это первые материальные свидетельства о деятельности человека, найденные в районе стоянки Королево в Закарпатье.
Музей історії уряду України

Музей історії уряду України

У Будинку Уряду діє Музей історії урядів України. Експозиція Музею розповідає про діяльність урядів, що діяли на території сучасної України від 1917 року до наших днів. У Музеї представлені оригінальні матеріали, пов‘язані з діяльністю колишніх керівників урядів, зокрема, документи, нагороди, фотознімки, відтворений інтер‘єр робочого кабінету Голови Ради Міністрів УРСР.
Музей истории Михайловского монастыря

Музей истории Михайловского монастыря

Музей истории Михайловского монастыря был создан в июне 1998 года – сразу после начала работ по восстановлению обители. Большое количество археологических находок требовали систематизации. Одновременно родилась и концепция музея: на примере истории уничтоженного монастыря показать судьбу культовых сооружений Киева в большевистскую эпоху.