Адреса: 04071 Україна, Київ, Поділ, вул. Щекавицька, 30/39, оф. 4 E-mail: info@primetour.uaТел. +38 (044) 207-12-55Ліцензія туроператора АГ №580812Карта сайту

Національний заповідник «Хортиця» у Запоріжжі.
 
+38 (044) 207-12-55
+38 (096) 940-00-00
+38 (099) 550-00-00

Мы поддерживаем
реформы в Украине
и работаем
исключительно через
расчетный счет!
Національний заповідник «Хортиця» у Запоріжжі.
Вівторок, 17 Травня 2022

Меню

Музеї Києва > Кабінет-музей В'ячеслава Чорновола

 

       
Здається, це було зовсім недавно. Він жив серед нас, виступав з трибуни, був символом епохи. Для когось він був кумиром, для інших - опонентом, але незмінно викликав повагу своєю позицією, «освяченою» багаторічною боротьбою за українську незалежність, тюремними роками, заслугами перед дисидентським рухом. Значення і масштаб його особистості розуміли навіть затяті супротивники політичних поглядів, які сповідувались В'ячеславом Максимовичем. За життя він був безумовним авторитетом серед національно-патріотичних сил. Нині ж, поступово, стає, на жаль, пам'ятником, ідолом, міфологічним персонажем, все більш віддаляючись від нас, «відходячи» в роки, які новому поколінню здаються теж давніми, неясними - в 1980 і 1990-ті. 
 
Він навіки залишився в ХХ столітті, як ніби «замкнувши» своїм життям час романтичної віри в українську незалежність. Його загибель відкрила низку найбільших загадок і трагедій молодої країни. Після його життя, після його смерті наша історія стала іншою. Якою б жорсткою і жорстокою не була епоха 1990-х, але, схоже, після кончини В'ячеслава Чорновола країна перейшла якийсь рубіж. На жаль, трагедія на Бориспільській трасі підвела риску під романтичним ідеалізмом борців за незалежність, під вірою у можливість побудувати дійсно національно-демократичну державу. Як ніби зігнувся якийсь стрижень, погас факел, запалений Чорноволом в далеких 1960-х. «Пітьма», що зараз густішає, лише підкреслює масштаб втрати... 
 
Залишилася пам'ять, яка дарована нам на збереження і приклад. Меморіальний кабінет Чорновола відкрився 24 грудня 2002 року - в день, коли йому могло б виповнитися 65 років. Тут зібрані документи, фотографії та особисті речі В'ячеслава Максимовича. «Ефект присутності» особливо відчутний при погляді на робочий стіл Чорновола: недбало накинутий на спинку стільця скромний піджак, кепка, акуратно покладені окуляри, мобільний телефон. Начебто господар тільки що вийшов - напевно, на нараду або зустріч - і ось-ось повернеться, зайде, обдарувавши всіх своєю знаменитою посмішкою... 
 
Експозицію допомагали створювати дружина В'ячеслав Чорновола Атена Пашко, його сестра - Валентина Чорновіл, соратники по Народному Руху України. У меморіальному кабінеті - безліч речей, які вже стали раритетними, історичними. Легендарний самвидавівський «Український вісник», табірні фотографії, листи з ув'язнення, політичні листівки та особисті документи В'ячеслава Чорновола, одяг, який був на ньому в день загибелі... Екскурсія розгортається по колу, від стенду до стенду ведеться розповідь про дитячі, юнацькі та студентські роки, про правозахисну діяльність Героя України, його перебування в радянських таборах та засланні. Далі на стендах - перші мітинги за незалежність наприкінці 1980-х, створення Української Гельсінської групи, обрання на посаду голови Львівської облради, діяльність як гетьмана Українського козацтва, депутата Верховної Ради, члена Парламентської Асамблеї Ради Європи, голови Народного Руху. 
 
Цікавими є й інтер'єри кабінету, так само як і самої будівлі, де і зараз знаходиться центральний офіс Народного Руху. Химерний за декором будинок № 33 по вул. Олеся Гончара побудований для приватної лікарні братів Качковських за проектом архітектора І. Ледуховского. Ворота клініки стали точною копією воріт паризького готелю «Кастель Беранже» авторства Ектора Гімара. Після Качковських тут була хірургічна лікарня доктора Маковського, про що до наших днів сповіщає напис на фронтоні, прикрашеному двома майже «врубелівськими» сиренами - з відчуженим поглядом і зачісками початку ХХ століття. Саме в цих стінах у вересні 1911 року помер смертельно поранений в київській Опері прем'єр-міністр Російської імперії Петро Столипін. У нинішньому меморіальному кабінеті В'ячеслава Чорновола перебувала операційна, де безуспішно намагалися врятувати життя високого урядовця. А через 80 років ця будівля виявилося пов'язаним із життям і смертю іншого політика, нехай кардинально інших політичних поглядів, але такого ж послідовного і завзятого та їх відстоюванні. З життям першого голови Народного Руху України В'ячеслава Чорновола - справжнього героя українського народу.
 

 Національний історико-культурний заповідник «Софія Київська» Національний історико-культурний заповідник «Софія Київська»

Києво-Печерський історико-культурний заповідник Києво-Печерський історико-культурний заповідник

Музей історичних коштовностей України Музей історичних коштовностей України

Музей мікромініатюр Миколи Сядристого Музей мікромініатюр Миколи Сядристого

Національний музей історії України Національний музей історії України

Київський музей російського мистецтва Київський музей російського мистецтва

Музей мистецтв імені Богдана і Варвари Ханенків (Київський музей Західного та Східного мистецтва) Музей мистецтв імені Богдана і Варвари Ханенків (Київський музей Західного та Східного мистецтва)

«Шоколадний будиночок» (філія Київського музею російського мистецтва) «Шоколадний будиночок» (філія Київського музею російського мистецтва)

Національний художній музей України Національний художній музей України

Музей народної архітектури та побуту (Пирогово) Музей народної архітектури та побуту (Пирогово)

Меморіальний комплекс «Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр.» Меморіальний комплекс «Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр.»

Національний музей «Чорнобиль» Національний музей «Чорнобиль»

Національний музей літератури України Національний музей літератури України

Музей книги і друкарства України Музей книги і друкарства України

Національний музей українського народного декоративного мистецтва Національний музей українського народного декоративного мистецтва

Державний музей театрального, музичного та кіномистецтва України Державний музей театрального, музичного та кіномистецтва України

Музей голограм Музей голограм

Музей «Золоті Ворота» Музей «Золоті Ворота»

Музей «Андріївська церква» Музей «Андріївська церква»

Музей «Кирилівська церква – пам’ятка архітектури XII сторіччя» Музей «Кирилівська церква – пам’ятка архітектури XII сторіччя»

Національний науково-природничий музей Національний науково-природничий музей

Музей ФК «Динамо» Музей ФК «Динамо»

Київський меморіальний будинок-музей Михайла Булгакова Київський меморіальний будинок-музей Михайла Булгакова

Музей однієї вулиці Музей однієї вулиці

Аптека-музей Аптека-музей

Міжнародний музей української вишивки Міжнародний музей української вишивки

Музей історії Михайлівського монастиря Музей історії Михайлівського монастиря

Історико-архітектурна пам’ятка-музей «Київська фортеця» Історико-архітектурна пам’ятка-музей «Київська фортеця»

Меморіальний музей академіка медицини М. Стражеска Меморіальний музей академіка медицини М. Стражеска

Національний музей медицини України Національний музей медицини України

Музей Української Народної Республіки (УНР) Музей Української Народної Республіки (УНР)

Національний музей «Меморіал пам’яти жертв голодоморів в Україні» Національний музей «Меморіал пам’яти жертв голодоморів в Україні»

Музей радянської окупації Музей радянської окупації

Кабінет-музей В\'ячеслава Чорновола Кабінет-музей В'ячеслава Чорновола

Музей культурної спадщини Музей культурної спадщини

Державний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили» Державний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили»

Музей Шолом-Алейхема Музей Шолом-Алейхема

Меморіальний музей Валерія Лобановського Меморіальний музей Валерія Лобановського

Центральний музей Збройних сил України Центральний музей Збройних сил України

Центральний музей державної прикордонної служби України Центральний музей державної прикордонної служби України

Український центр народної культури «Музей Івана Гончара» Український центр народної культури «Музей Івана Гончара»

«Мамаєва Слобода» - козацький куточок у Києві «Мамаєва Слобода» - козацький куточок у Києві

Музей гетьманства Музей гетьманства

Музей авіації Музей авіації

Музей води (водно-інформаційний центр) Музей води (водно-інформаційний центр)

Музей пожежної справи Музей пожежної справи

Національний музей Т. Г. Шевченка Національний музей Т. Г. Шевченка

Центральний державний архів-музей літератури та мистецтва України Центральний державний архів-музей літератури та мистецтва України

Педагогічний музей України Педагогічний музей України

Політехнічний музей КПІ Політехнічний музей КПІ

Історико-меморіальний музей Михайла Грушевського Історико-меморіальний музей Михайла Грушевського

Літературно-меморіальний будинок-музей Т. Шевченка в Києві Літературно-меморіальний будинок-музей Т. Шевченка в Києві

Літературно-меморіальний будинок-музей Т. Шевченка «Хата на Пріорці» Літературно-меморіальний будинок-музей Т. Шевченка «Хата на Пріорці»

Київський музей О. С. Пушкіна Київський музей О. С. Пушкіна

Київський літературно-меморіальний музей Максима Рильського Київський літературно-меморіальний музей Максима Рильського

Музей видатних діячів української культури - Лесі Українки, Михайла Старицького, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського Музей видатних діячів української культури - Лесі Українки, Михайла Старицького, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського

Київський літературно-меморіальний музей-квартира П.Тичини Київський літературно-меморіальний музей-квартира П.Тичини

Літературно-меморіальний музей-квартира М. Бажана Літературно-меморіальний музей-квартира М. Бажана

Будинок-музей Марії Заньковецької Будинок-музей Марії Заньковецької

Музей-майстерня Івана Кавалерідзе Музей-майстерня Івана Кавалерідзе

Музей-квартира композитора В. Косенка Музей-квартира композитора В. Косенка

Музей поета Дмитра Луценка Музей поета Дмитра Луценка

Музей хліба Музей хліба

Музей головної астрономічної обсерваторії України Музей головної астрономічної обсерваторії України

Музей Київської обсерваторії Музей Київської обсерваторії

Музей іграшки Музей іграшки

Музей пошти Музей пошти

Музей телебачення Музей телебачення

Музей циркового мистецтва Музей циркового мистецтва

Музей подарунків Київської мерії Музей подарунків Київської мерії

Музей Магдебурзького права (Музей історії київського самоврядування) Музей Магдебурзького права (Музей історії київського самоврядування)

Національний музей бджільництва України Національний музей бджільництва України

Музей істории київскої благодійності (будинок Петра Першого)  Музей істории київскої благодійності (будинок Петра Першого)

Музей історії Святошинського району Музей історії Святошинського району

Державний історико-меморіальний заповідник «Лук’янівське кладовище» Державний історико-меморіальний заповідник «Лук’янівське кладовище»

Музей воскових фігур Музей воскових фігур

Музей історії туалету Музей історії туалету

Музей історії каналізації м. Києва Музей історії каналізації м. Києва

Музей вторсировини Музей вторсировини

Музей київського метрополітену Музей київського метрополітену

Музей української ікони «Духовні скарби України» Музей української ікони «Духовні скарби України»

Музей сучасного мистецтва Музей сучасного мистецтва

Культурно-мистецький та музейний  комплекс «Мистецький Арсенал» Культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал»

Центр сучасного мистецтва «Пінчук Арт Центр» Центр сучасного мистецтва «Пінчук Арт Центр»

Музей спортивной славы Украины Музей спортивной славы Украины

Археологический музей Археологический музей

Музей історії уряду України Музей історії уряду України

Музей истории Михайловского монастыря Музей истории Михайловского монастыря