Адреса: 04071 Україна, Київ, Поділ, вул. Щекавицька, 30/39, оф. 4 E-mail: info@primetour.uaТел. +38 (044) 207-12-55Ліцензія туроператора АГ №580812Карта сайту

Будинок з химерами, арх.Городецький, Київ
 
+38 (044) 207-12-55
+38 (096) 940-00-00
+38 (099) 550-00-00

Мы поддерживаем
реформы в Украине
и работаем
исключительно через
расчетный счет!
Будинок з химерами, арх.Городецький, Київ
Вівторок, 17 Травня 2022

Меню

Музеї Києва > Культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал»

     

Адреса: м. Київ, вул. І.Мазепи, 20-30.

Телефон: +38 (044) 288-52-25.

Цей музейний комплекс заплановано як найбільший музейно-виставковий майданчик в Києві та в Україні. Розташовується він в будівлі Старого Арсеналу - визначної пам'ятки історії та фортифікації кінця XVIII - початку XIX століть. Офіційно відкритий 23 серпня 2009 року. Нині в Арсеналі проходять регулярні виставки самого різного змісту, тут експонуються предмети з усіх музеїв України, організовуються різні арт-акції. Окрему експозицію становлять знахідки, зроблені під час археологічних розкопках на території комплексу в ході його реконструкції в 2005-2009 роках.

У цієї будівлі - непроста доля. Споруджена вона в 1783-1803 роках на місці, де до 1712 року перебував Вознесенський монастир, указом Петра I переведений на Поділ. Цар розчищав територію навколо лаври для будівництва як можна більшої кількості військових споруд. З 1720-х років ця територія належала артилерійському відомству, на колишній монастирській території було споруджено цейхгауз і порохові погреби. При цьому ще залишалися два храми - Вознесенський і Покровський. Вони були знесені на початку спорудження нинішнього будинку, тоді ж було знищено і колишнє монастирське кладовище, залишки якого розкопали вже в нашому столітті. Після спорудження на цьому місці нинішнього будинку в стилі пізнього класицизму Старий Арсенал став прикривати Києво-Печерську лавру з південного сходу, зробившись самою монументальною спорудою на території величезної Київської фортеці.

Арсенал був головним збройовим заводом Києва і всієї великої губернії. У першій половині XIX століття в цих стінах вироблялося близько 35 тисяч одиниць вогнепальної зброї. Після чергової російсько-турецької війни в 1820-х роках біля стін Арсеналу виставили трофейні османські гармати. У віданні військових будівля залишалась і в пізні імперські, і в радянські часи. До початку третього тисячоліття споруда дуже сильно постаріла, її територія, яка відносилася до військового містечка, була захаращена напівзруйнованими будівлями різного часу, внутрішні приміщення представляли собою руїну. Нинішній етап життя в старих стінах почався з 2005 року, коли третій президент України Віктор Ющенко проголосив створення на території комплексу найбільшого музейного простору Європи. Хоча указ про створення музею був підписаний ще в грудні 2000 року. Але тільки через п'ять років почалася реставрації самого будинку та впорядкування його території.

Однією з стаціонарних експозицій музею є «Древо України». Готує екскурсантів до сприйняття виставки спеціальне інфо-фойє. Подальший прохід по експозиції організований по спіралі, тим самим відвідувачі постійно включені в процес і відчувають енергетику виставки. Відвідувачі бачать різноманітні сувеніри, коване дерево, різноманітні каталоги, проспекти, наукову літературу, дитячі комп'ютерні ігри, програмки. Всі перегородки, які перпендикулярні центральному проходу, виконані зі скла, щоб екскурсанти мали можливість оглянути увесь навколишній простір. Кожен блок експозиції оснащений інфо-боксом (усього їх 20), що містить розширену інформацію про зміст того чи іншого блоку.

Другий рівень музею - власне експозиційний. Величезні приміщення колишнього Арсеналу вміщають майданчики для експозицій з усіх музеїв України. Тут також, найближчим часом, будуть виставлені археологічні знахідки, зроблені при реконструкції комплексу. Вони відносяться як до періоду існування тут монастиря, так і подальшого «військово-збройового» періоду історії цього місця. Музей зібрав вже 17 тисяч таких знахідок, що розповідають про побут і ремесла Печерська XVI-XVII століть.

На третьому рівні розташовуються «відкриті фонди». Предмети експозиції виставляються тут без спеціального дизайнерського рішення. Тут розміщені матеріали народного побуту й побутової культури ХХ століття, в тому числі - його другої половини - часу буквально вчорашнього, але для останнього покоління – це вже історія. У фондах «Мистецького арсеналу» зберігаються також твори мистецтва, подаровані відомими художниками, які виставлялися в тутешньому виставковому просторі. Це - Юрій Соловій, Іван Марчук, Володимир Кузнєцов, Оксана Мазь.

У музейному комплексі постійно проходять художні виставки та акції - від музичних фестивалів до показів мод. З 2005 року на цій території реалізовано більше 70 різних арт-проектів.Національний історико-культурний заповідник «Софія Київська» Національний історико-культурний заповідник «Софія Київська»

Києво-Печерський історико-культурний заповідник Києво-Печерський історико-культурний заповідник

Музей історичних коштовностей України Музей історичних коштовностей України

Музей мікромініатюр Миколи Сядристого Музей мікромініатюр Миколи Сядристого

Національний музей історії України Національний музей історії України

Київський музей російського мистецтва Київський музей російського мистецтва

Музей мистецтв імені Богдана і Варвари Ханенків (Київський музей Західного та Східного мистецтва) Музей мистецтв імені Богдана і Варвари Ханенків (Київський музей Західного та Східного мистецтва)

«Шоколадний будиночок» (філія Київського музею російського мистецтва) «Шоколадний будиночок» (філія Київського музею російського мистецтва)

Національний художній музей України Національний художній музей України

Музей народної архітектури та побуту (Пирогово) Музей народної архітектури та побуту (Пирогово)

Меморіальний комплекс «Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр.» Меморіальний комплекс «Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр.»

Національний музей «Чорнобиль» Національний музей «Чорнобиль»

Національний музей літератури України Національний музей літератури України

Музей книги і друкарства України Музей книги і друкарства України

Національний музей українського народного декоративного мистецтва Національний музей українського народного декоративного мистецтва

Державний музей театрального, музичного та кіномистецтва України Державний музей театрального, музичного та кіномистецтва України

Музей голограм Музей голограм

Музей «Золоті Ворота» Музей «Золоті Ворота»

Музей «Андріївська церква» Музей «Андріївська церква»

Музей «Кирилівська церква – пам’ятка архітектури XII сторіччя» Музей «Кирилівська церква – пам’ятка архітектури XII сторіччя»

Національний науково-природничий музей Національний науково-природничий музей

Музей ФК «Динамо» Музей ФК «Динамо»

Київський меморіальний будинок-музей Михайла Булгакова Київський меморіальний будинок-музей Михайла Булгакова

Музей однієї вулиці Музей однієї вулиці

Аптека-музей Аптека-музей

Міжнародний музей української вишивки Міжнародний музей української вишивки

Музей історії Михайлівського монастиря Музей історії Михайлівського монастиря

Історико-архітектурна пам’ятка-музей «Київська фортеця» Історико-архітектурна пам’ятка-музей «Київська фортеця»

Меморіальний музей академіка медицини М. Стражеска Меморіальний музей академіка медицини М. Стражеска

Національний музей медицини України Національний музей медицини України

Музей Української Народної Республіки (УНР) Музей Української Народної Республіки (УНР)

Національний музей «Меморіал пам’яти жертв голодоморів в Україні» Національний музей «Меморіал пам’яти жертв голодоморів в Україні»

Музей радянської окупації Музей радянської окупації

Кабінет-музей В\'ячеслава Чорновола Кабінет-музей В'ячеслава Чорновола

Музей культурної спадщини Музей культурної спадщини

Державний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили» Державний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили»

Музей Шолом-Алейхема Музей Шолом-Алейхема

Меморіальний музей Валерія Лобановського Меморіальний музей Валерія Лобановського

Центральний музей Збройних сил України Центральний музей Збройних сил України

Центральний музей державної прикордонної служби України Центральний музей державної прикордонної служби України

Український центр народної культури «Музей Івана Гончара» Український центр народної культури «Музей Івана Гончара»

«Мамаєва Слобода» - козацький куточок у Києві «Мамаєва Слобода» - козацький куточок у Києві

Музей гетьманства Музей гетьманства

Музей авіації Музей авіації

Музей води (водно-інформаційний центр) Музей води (водно-інформаційний центр)

Музей пожежної справи Музей пожежної справи

Національний музей Т. Г. Шевченка Національний музей Т. Г. Шевченка

Центральний державний архів-музей літератури та мистецтва України Центральний державний архів-музей літератури та мистецтва України

Педагогічний музей України Педагогічний музей України

Політехнічний музей КПІ Політехнічний музей КПІ

Історико-меморіальний музей Михайла Грушевського Історико-меморіальний музей Михайла Грушевського

Літературно-меморіальний будинок-музей Т. Шевченка в Києві Літературно-меморіальний будинок-музей Т. Шевченка в Києві

Літературно-меморіальний будинок-музей Т. Шевченка «Хата на Пріорці» Літературно-меморіальний будинок-музей Т. Шевченка «Хата на Пріорці»

Київський музей О. С. Пушкіна Київський музей О. С. Пушкіна

Київський літературно-меморіальний музей Максима Рильського Київський літературно-меморіальний музей Максима Рильського

Музей видатних діячів української культури - Лесі Українки, Михайла Старицького, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського Музей видатних діячів української культури - Лесі Українки, Михайла Старицького, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського

Київський літературно-меморіальний музей-квартира П.Тичини Київський літературно-меморіальний музей-квартира П.Тичини

Літературно-меморіальний музей-квартира М. Бажана Літературно-меморіальний музей-квартира М. Бажана

Будинок-музей Марії Заньковецької Будинок-музей Марії Заньковецької

Музей-майстерня Івана Кавалерідзе Музей-майстерня Івана Кавалерідзе

Музей-квартира композитора В. Косенка Музей-квартира композитора В. Косенка

Музей поета Дмитра Луценка Музей поета Дмитра Луценка

Музей хліба Музей хліба

Музей головної астрономічної обсерваторії України Музей головної астрономічної обсерваторії України

Музей Київської обсерваторії Музей Київської обсерваторії

Музей іграшки Музей іграшки

Музей пошти Музей пошти

Музей телебачення Музей телебачення

Музей циркового мистецтва Музей циркового мистецтва

Музей подарунків Київської мерії Музей подарунків Київської мерії

Музей Магдебурзького права (Музей історії київського самоврядування) Музей Магдебурзького права (Музей історії київського самоврядування)

Національний музей бджільництва України Національний музей бджільництва України

Музей істории київскої благодійності (будинок Петра Першого)  Музей істории київскої благодійності (будинок Петра Першого)

Музей історії Святошинського району Музей історії Святошинського району

Державний історико-меморіальний заповідник «Лук’янівське кладовище» Державний історико-меморіальний заповідник «Лук’янівське кладовище»

Музей воскових фігур Музей воскових фігур

Музей історії туалету Музей історії туалету

Музей історії каналізації м. Києва Музей історії каналізації м. Києва

Музей вторсировини Музей вторсировини

Музей київського метрополітену Музей київського метрополітену

Музей української ікони «Духовні скарби України» Музей української ікони «Духовні скарби України»

Музей сучасного мистецтва Музей сучасного мистецтва

Культурно-мистецький та музейний  комплекс «Мистецький Арсенал» Культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал»

Центр сучасного мистецтва «Пінчук Арт Центр» Центр сучасного мистецтва «Пінчук Арт Центр»

Музей спортивной славы Украины Музей спортивной славы Украины

Археологический музей Археологический музей

Музей історії уряду України Музей історії уряду України

Музей истории Михайловского монастыря Музей истории Михайловского монастыря