![]() |
![]() |
![]() |
Тут знаходиться музей великого тренера | На уроці. В. Лобановський — третій зліва | Парта футбольного метра |
Великий футбольний тренер, за методиками якого донині «ганяють» гравців в італійських і німецьких клубах, навчався в цих стінах у 1946-56 роках. Потім він вступив до Київського політехнічного інституту, але тренування вимагали все більше часу. Лобановський не став ученим, він став одним із найвідоміших футбольних наставників, «батьком» легендарної епохи київського «Динамо» 1970-80-х років. У школі завжди знали і пам'ятали, хто був її найзнаменитішим учнем. А ідея створити музей метра українського футболу виникла на зустрічі випускників у 2007 році, коли минуло п'ять років після раптової смерті Лобановського, який помер 13 травня 2002-го.
Вже у вересні 2007 року на стіні рідної школи Лобановського встановили меморіальну дошку. Пізніше школа отримала його ім'я. Музей відкрили 25 грудня 2009-го. На відкритті була присутня дружина Валерія Васильовича — Аделаїда Панкратьєвна.
Розташовується музей на другому поверсі старої будівлі школи, в кабінеті фізики. На стендах — фотографії Валерія, починаючи зі шкільних років, фото його однокласників, учителів. Ось фотографія 1956-го, на ній вони молоді і щасливі, щойно зустріли перший світанок дорослого життя на Трухановому острові... Вирізки з газет того часу створюють відповідну атмосферу занурення в епоху.
Шафи, книги прилади, парта, за якою сидів Валера — все звідти, з 1950-х. Стоїть на видному місці й велосипед, який він подарував у шкільні роки своєму однокласнику — Валерію Шевченко.
Представлені в музеї і особисті речі «тренерської епохи» Лобановського — закордонний паспорт, електробритва, бутси і навіть форма, в якій він виходив на тренування.
Біографію легендарного тренера тут знають «назубок». Його досягнення як гравця і як тренера цікавлять все ширше коло відвідувачів, особливо напередодні Євро-2012. Меморіальний музей Лобановського вже увійшов в тематичні маршрути, пов'язані зі спортивною славою України.