Адреса: 04071 Україна, Київ, Поділ, вул. Щекавицька, 30/39, оф. 4 E-mail: info@primetour.uaТел. +38 (044) 207-12-55Ліцензія туроператора АГ №580812Карта сайту

Андріївська церква та Історичний музей, Київ.
 
+38 (044) 207-12-55
+38 (096) 940-00-00
+38 (099) 550-00-00

Мы поддерживаем
реформы в Украине
и работаем
исключительно через
расчетный счет!
Андріївська церква та Історичний музей, Київ.
Вівторок, 17 Травня 2022

Меню

Музеї Києва > Музей видатних діячів української культури - Лесі Українки, Михайла Старицького, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського

       

Адреса: м. Київ, вул. Саксаганського, 97.
Телефон: +38 (044) 220-57-52.
Вихідні дні: Л. Українки та М.Старіцкого-вихідний у понеділок; Н.Лисенко-вихідний у вівторок.

Тут колись був «Український Парнас». Вони самі вибрали жити недалеко один від одного - в одному кварталі, обмеженому вулицями Жилянською та Маріїнсько-Благовіщенською (нині - Саксаганського). Тому їх меморіальні квартири об'єднані в один музей. Але кожна експозиція доступна і сама по собі: когось більше цікавить музика, когось - театральне мистецтво, а когось - література. 

Всі персони, які населяли колись цей квартал - фігури легендарні, для України більш ніж знакові. Геніальна українська поетеса і драматург Леся Українка, засновник національної професійної композиторської школи Микола Лисенко, письменник, театральний діяч Михайло Старицький, корифей українського театру, актор Панас Саксаганський. 

Сім'я Косачів (справжнє ім'я Лесі Українки - Лариса Косач) жила в № 97 по вулиці Маріїнсько-Благовіщенській (нині - вулиця Саксаганського). Поруч, у № 95-б жив і творив Микола Лисенко (1842-1912). На тій самій вулиці в № 93 жив з родиною видатний український драматург, театральний діяч Михайло Старицький (1840-1904). Актор і режисер, один з корифеїв українського театру Панас Саксаганський (1859-1940) проживав по вул. Жилянській, 96. 

В усіх музеях зібрані особисті речі цих видатних діячів. Побувавши тут, можна на власні очі, а не за підручниками і часто нудними монографіями, побачити, як жили українські генії тієї пори - начебто звичайні сім'ї українських інтелігентів. Але внесок кожного з них у мистецтво нашої країни - фундаментальний. 

Музей Лесі Українки займає два поверхи. На першому розташована меморіальна квартира сім'ї Лесі Українки, інтер'єр якої був відтворений за спогадами молодшої сестри письменниці Ізідори. Квартира складається з 5 кімнат: кімнати Лесі Українки; кімнати матері Лесі Українки - письменниці і культурної діячки Олени Пчілки, їдальні, вітальні, кімнати брата Лесі Українки - Миколи Косача. В інтер'єрі представлені особисті речі письменниці, її вишивки, сувеніри, привезені з подорожей, в одній з кімнат – картина, написана самою Лесею. 

На другому поверсі знаходиться літературна експозиція, яка висвітлює життєвий і творчий шлях Лесі Українки. Тут прижиттєві портрети поетеси, її рукописи, рідкісні книжкові та періодичні видання, предмети побуту. 

Музей Михайла Старицького складається з двох частин - меморіальної квартири Михайла Старицького та тематичної частини «Продовження сімейних традицій», присвяченої життю і творчості нащадків корифея українського театру - родині Старицькіх-Черняхівських. Інтер'єри приміщень були відтворені за спогадами онуки Ірини Стешенко. У цьому будинку Старицький оселився в 1901 році і жив тут до самої смерті в 1904-му. Меморіальна квартира драматурга складається з вітальні, їдальні, робочого кабінету і кімнати доньки письменника - актриси Марії Михайлівни. 

У музеї представлені численні сімейні реліквії Старицьких - рідкісні книжки та періодичні видання з родинної бібліотеки, прижиттєвий портрет Старицького, колекція кераміки. Найцінніші експонати - особисті речі драматурга: письмовий стіл, крісло, шаховий столик Михайла Петровича, ікона «Спас Недремний», яка належала матері Старицького, оригінали рукописів, першодруковані тексти творів самого метра і його нащадків. 

Майже одночасно з Михайлом Старицьким у цьому ж будинку оселилася сім'я його старшої дочки - письменниці Людмили Старицької-Черняхівської (1868-1941). У її квартирі влаштована друга частина експозиції. У 5 кімнатах у хронологічному порядку висвітлюється життєвий і творчий шлях дітей та онуків драматурга - Марії Старицької, Людмили Старицької-Черняхівської, Оксани Стешенко, Юрія Старицького, і онуків - Вероніки Черняхівської, Ірини і Ярослава Стешенків. Майже вся сім'я, за винятком Ірини Стешенко, в роки радянської влади була репресована. 

Музей Миколи Лисенка також складається з двох частин. На першому поверсі знаходиться експозиція, присвячена творчому шляху знаменитого композитора. У залах музею представлені унікальні експонати з творчого архіву Лисенко, фотографії, меморіальні речі, передані музею нащадками композитора. Серед них - інкрустована перламутром диригентська паличка Лисенко, срібні лаврові вінки, подаровані композитору на ювілеї. На другому поверсі знаходиться меморіальна квартира, в якій зберігся автентичний паркет, ліпнина, кахельні печі. Тут Лисенко проживав з 1894 до самої смерті у 1912-му. У цій квартирі композитор працював над своїми операми «Тарас Бульба», «Енеїда», «Ноктюрн». На стінах робочого кабінету розміщена частина унікальної колекції українських народних музичних інструментів, зібраних композитором. А у вітальні стоїть відреставрований рояль «Блюнтер», що належав Лисенко. Він багато років зберігався в консерваторії, поки в 1987-му не був доставлений в музейну квартиру.


Національний історико-культурний заповідник «Софія Київська» Національний історико-культурний заповідник «Софія Київська»

Києво-Печерський історико-культурний заповідник Києво-Печерський історико-культурний заповідник

Музей історичних коштовностей України Музей історичних коштовностей України

Музей мікромініатюр Миколи Сядристого Музей мікромініатюр Миколи Сядристого

Національний музей історії України Національний музей історії України

Київський музей російського мистецтва Київський музей російського мистецтва

Музей мистецтв імені Богдана і Варвари Ханенків (Київський музей Західного та Східного мистецтва) Музей мистецтв імені Богдана і Варвари Ханенків (Київський музей Західного та Східного мистецтва)

«Шоколадний будиночок» (філія Київського музею російського мистецтва) «Шоколадний будиночок» (філія Київського музею російського мистецтва)

Національний художній музей України Національний художній музей України

Музей народної архітектури та побуту (Пирогово) Музей народної архітектури та побуту (Пирогово)

Меморіальний комплекс «Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр.» Меморіальний комплекс «Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр.»

Національний музей «Чорнобиль» Національний музей «Чорнобиль»

Національний музей літератури України Національний музей літератури України

Музей книги і друкарства України Музей книги і друкарства України

Національний музей українського народного декоративного мистецтва Національний музей українського народного декоративного мистецтва

Державний музей театрального, музичного та кіномистецтва України Державний музей театрального, музичного та кіномистецтва України

Музей голограм Музей голограм

Музей «Золоті Ворота» Музей «Золоті Ворота»

Музей «Андріївська церква» Музей «Андріївська церква»

Музей «Кирилівська церква – пам’ятка архітектури XII сторіччя» Музей «Кирилівська церква – пам’ятка архітектури XII сторіччя»

Національний науково-природничий музей Національний науково-природничий музей

Музей ФК «Динамо» Музей ФК «Динамо»

Київський меморіальний будинок-музей Михайла Булгакова Київський меморіальний будинок-музей Михайла Булгакова

Музей однієї вулиці Музей однієї вулиці

Аптека-музей Аптека-музей

Міжнародний музей української вишивки Міжнародний музей української вишивки

Музей історії Михайлівського монастиря Музей історії Михайлівського монастиря

Історико-архітектурна пам’ятка-музей «Київська фортеця» Історико-архітектурна пам’ятка-музей «Київська фортеця»

Меморіальний музей академіка медицини М. Стражеска Меморіальний музей академіка медицини М. Стражеска

Національний музей медицини України Національний музей медицини України

Музей Української Народної Республіки (УНР) Музей Української Народної Республіки (УНР)

Національний музей «Меморіал пам’яти жертв голодоморів в Україні» Національний музей «Меморіал пам’яти жертв голодоморів в Україні»

Музей радянської окупації Музей радянської окупації

Кабінет-музей В\'ячеслава Чорновола Кабінет-музей В'ячеслава Чорновола

Музей культурної спадщини Музей культурної спадщини

Державний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили» Державний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили»

Музей Шолом-Алейхема Музей Шолом-Алейхема

Меморіальний музей Валерія Лобановського Меморіальний музей Валерія Лобановського

Центральний музей Збройних сил України Центральний музей Збройних сил України

Центральний музей державної прикордонної служби України Центральний музей державної прикордонної служби України

Український центр народної культури «Музей Івана Гончара» Український центр народної культури «Музей Івана Гончара»

«Мамаєва Слобода» - козацький куточок у Києві «Мамаєва Слобода» - козацький куточок у Києві

Музей гетьманства Музей гетьманства

Музей авіації Музей авіації

Музей води (водно-інформаційний центр) Музей води (водно-інформаційний центр)

Музей пожежної справи Музей пожежної справи

Національний музей Т. Г. Шевченка Національний музей Т. Г. Шевченка

Центральний державний архів-музей літератури та мистецтва України Центральний державний архів-музей літератури та мистецтва України

Педагогічний музей України Педагогічний музей України

Політехнічний музей КПІ Політехнічний музей КПІ

Історико-меморіальний музей Михайла Грушевського Історико-меморіальний музей Михайла Грушевського

Літературно-меморіальний будинок-музей Т. Шевченка в Києві Літературно-меморіальний будинок-музей Т. Шевченка в Києві

Літературно-меморіальний будинок-музей Т. Шевченка «Хата на Пріорці» Літературно-меморіальний будинок-музей Т. Шевченка «Хата на Пріорці»

Київський музей О. С. Пушкіна Київський музей О. С. Пушкіна

Київський літературно-меморіальний музей Максима Рильського Київський літературно-меморіальний музей Максима Рильського

Музей видатних діячів української культури - Лесі Українки, Михайла Старицького, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського Музей видатних діячів української культури - Лесі Українки, Михайла Старицького, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського

Київський літературно-меморіальний музей-квартира П.Тичини Київський літературно-меморіальний музей-квартира П.Тичини

Літературно-меморіальний музей-квартира М. Бажана Літературно-меморіальний музей-квартира М. Бажана

Будинок-музей Марії Заньковецької Будинок-музей Марії Заньковецької

Музей-майстерня Івана Кавалерідзе Музей-майстерня Івана Кавалерідзе

Музей-квартира композитора В. Косенка Музей-квартира композитора В. Косенка

Музей поета Дмитра Луценка Музей поета Дмитра Луценка

Музей хліба Музей хліба

Музей головної астрономічної обсерваторії України Музей головної астрономічної обсерваторії України

Музей Київської обсерваторії Музей Київської обсерваторії

Музей іграшки Музей іграшки

Музей пошти Музей пошти

Музей телебачення Музей телебачення

Музей циркового мистецтва Музей циркового мистецтва

Музей подарунків Київської мерії Музей подарунків Київської мерії

Музей Магдебурзького права (Музей історії київського самоврядування) Музей Магдебурзького права (Музей історії київського самоврядування)

Національний музей бджільництва України Національний музей бджільництва України

Музей істории київскої благодійності (будинок Петра Першого)  Музей істории київскої благодійності (будинок Петра Першого)

Музей історії Святошинського району Музей історії Святошинського району

Державний історико-меморіальний заповідник «Лук’янівське кладовище» Державний історико-меморіальний заповідник «Лук’янівське кладовище»

Музей воскових фігур Музей воскових фігур

Музей історії туалету Музей історії туалету

Музей історії каналізації м. Києва Музей історії каналізації м. Києва

Музей вторсировини Музей вторсировини

Музей київського метрополітену Музей київського метрополітену

Музей української ікони «Духовні скарби України» Музей української ікони «Духовні скарби України»

Музей сучасного мистецтва Музей сучасного мистецтва

Культурно-мистецький та музейний  комплекс «Мистецький Арсенал» Культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал»

Центр сучасного мистецтва «Пінчук Арт Центр» Центр сучасного мистецтва «Пінчук Арт Центр»

Музей спортивной славы Украины Музей спортивной славы Украины

Археологический музей Археологический музей

Музей історії уряду України Музей історії уряду України

Музей истории Михайловского монастыря Музей истории Михайловского монастыря