Адреса: 04071 Україна, Київ, Поділ, вул. Щекавицька, 30/39, оф. 4 E-mail: info@primetour.uaТел. +38 (044) 207-12-55Ліцензія туроператора АГ №580812Карта сайту

Скіфський курган Могила - Куля в ковиловому степу в долині р.. Молочна. с.Старобогдановка, Запорізька область.
 
+38 (044) 207-12-55
+38 (096) 940-00-00
+38 (099) 550-00-00

Мы поддерживаем
реформы в Украине
и работаем
исключительно через
расчетный счет!
Скіфський курган Могила - Куля в ковиловому степу в долині р.. Молочна. с.Старобогдановка, Запорізька область.
Вівторок, 17 Травня 2022

Меню

Музеї Києва > Національний науково-природничий музей

 

Фасад Національного науково-природоничого музею, м. Київ.

Інтер'єр Національного науково-природоничого музею, м. Київ.

Будова з кісток мамонта, знайдених в Межиріч і в Мізіна

 

 

Національний науково-природничий музей Академії Наук України - один з найбільших музеїв подібного спрямування у світі. Він був створений у 1966 році як єдиний експозиційно-територіальний комплекс у складі Геологічного, Палеонтологічного, Зоологічного, Ботанічного і Археологічного музеїв. 

Музейний комплекс розташовується в самому центрі Києва. На площі 8 тис. кв. м у 24 залах зібрано понад 30 тисяч експонатів, що розповідають про виникнення, будову і еволюцію Землі, її рослинний і тваринний світ, про історію матеріальної культури племен і народів, що заселяли територію України. Центральне місце в музеї займає комплекс тридцяти діорам - ландшафтних експозицій та біогруп. 

Археологічний музей

 

Експозиція "Період грецького поселення на території України"

Фрагмент діорами "Поховання знатного скіфа"

Колекція предметів трипільської культури.

Адреса: м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 15. 
Телефон: +38 (044) 225-62-86.

У цокольному поверсі будівлі розташувався Археологічний музей. Понад сім тисяч експонатів розповідають про самі значні етапи в історії розвитку людства - від кам'яного віку до пізнього середньовіччя. Найдавнішим предметам в цьому музеї більше 800 тисяч років - це перші матеріальні свідчення про діяльність людини, знайдені в районі стоянки Королево на Закарпатті. Відвідувачі побачать речі, виготовлені людьми епохи верхнього палеоліту (близько 15 тисяч років тому), зможуть вивчити колекцію предметів найвідоміших культур, що існували на українській території - трипільської, скіфської, кіммерійської і сарматської. Є тут і комплект розмальованих кісток мамонта зі знаменитоє стоянки Мізин на Чернігівщині, які вважаються найдавнішими музичними інструментами. Реконструкції стародавніх жител з цієї стоянки експонуються в Палеонтологічному музеї. 

Особливо цікавими об'єктами музею є численні діорами, реконструкції та макети, наприклад «Поховання знатного скіфа», «Давньоруське місто Чучин» і «Київ, місто Володимира». 

Геологічний музей

 

Аметист.

Діорама "Падіння Сіхоте-Алінського метеорита 12 лютого 1947р."

Целестин.

Адреса: м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 15. 
Телефон: +38 (044) 225-62-96.  

Розташований на першому поверсі музейного комплексу. Музей зберігає понад 50 тисяч зразків гірських порід, мінералів, копалин фауни і флори. Початок колекції музею було покладено в 1927 році. Експозиція займає 7 залів і відкривається стендом «Походження і розвиток сонячної системи» і стендом, на якому представлені метеорити України та Росії. У залі «Загальні геологічні процеси» узагальнені експонати та інформація про внутрішні та зовнішні процеси, які формують будову Землі: землетруси, магматизм, вулканізм, опади, утворення льоду, вивітрювання і т.д. 

Зал «Історія геологічного розвитку території України» демонструє експонати з багатомільйонною історією. Тут представлено унікальний зразок гігантської сінгіляріі - скам'янілого хвощевика, виявлений в одній з донбаських шахт. Їй 300 мільйонів років - ровесниця вугілля!

Розділ «Мінералогія» налічує близько 9000 зразків екземплярів з родовищ багатьох країн світу, у тому числі 150 мінералів з України. 

У залі «Петрографія» демонструються гірські породи - основне джерело інформації про геологічне минуле Землі. У залі «Корисні копалини України» демонструються мінерали, гірські породи, енергоносії, які використовується в промисловості, та їх найважливіші родовища в Україні.

Розділ «Морські геологічні дослідження» знайомлять з речовим складом і корисними копалинами дна Азовського і Чорного морів, а також Атлантичного й Індійського океанів.

Нарешті, в залі «Монографічні палеонтологічні колекції» зберігаються значні колекції копалин безхребетних і рослин. 

Палеонтологічний музей ім. В. А.Топачевского 

Дінотерій Еволюція людини і людиноподібних мавп Скелет ведмедя печерного

Адреса: м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 15.
Телефон: +38 (044) 225-10-70.
  

Другий поверх музейного будинку знайомить нас з тваринним і рослинним світом минулих епох. Він відкритий в 1919 році, і нараховує нині понад 2 тисяч оригінальних експонатів, більшість яких знайдено на території України. У музеї - п'ять цікавих діорам. 
Тут знаходяться добре збережені скелети слона-дінотерія, жирафа-херсонотерія, кита-цетотерія, первісного бика-тура, мамонта. Експозицію прикрашають відбитки безхребетних тварин і рослин, мушлі, скам'янілі стовбури дерев, шматочки бурштину з «запечатаними» в них комахами. Є в музеї і унікальний скелет стеллерової корови, яких у світі налічується всього 25. 

Центральним об'єктом експозиції є цікаві споруди, які вважаються каркасами житла стародавніх людей, побудованими з кісток мамонта. Це творіння кроманьйонців 15-20-тисячолітньої давності з легендарною стоянки в Мізіні на Чернігівщині (про неї також можна дізнатися в Археологічному музеї).

Зоологічний музей ім. Н. Н. Щербака 

Біла сова Білий ведмідь Пінгвіни

Адреса: м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 15.
Телефон: +38 (044) 224-70-16. 

Один з найцікавіших музеїв комплексу. Займає третій поверх будівлі. Тут зберігається 5 тисяч експонатів тварин. Експозицію доповнюють ландшафтні діорами, які відтворюють більшість природних зон Землі.

Зоологічний музей - найстаріший в складі музейного комплексу Академії Наук. Він був заснований в 1919 році.
Ідучи по залах музею, потрапляєш у світ коралів, потім помічаєш у вітрині гігантського японського краба, омарів, лангустів... Прикрасою колекції комах є жуки-велетні і тропічні метелики.

Серед риб звертають на себе увагу великі акули, осетрові і риба-місяць. Варто звернути увагу на гігантську китайську саламандру, довжиною 180 см, і на її протилежність - карликового кубинського свистуна, розміри якого близько 1 см. Для огляду цього унікуму відвідувачам пропонують спеціальне збільшувальне скло.
Один з найцікавіших експонатів музею - туатара (гатерія) - ящірка з третім оком, що збереглася лише на одному з островів Нової Зеландії. Незмінний інтерес викликають черепахи, ящірки, змії, крокодили. У залі птахів привертають увагу лірохвіст, срібний фазан, колібрі, казуар й інші мешканці далеких континентів. Тут також знаходиться найбільша діорама музею - «Пташиний базар». У залі ссавців знаходиться найдавніший експонат музею - опудало зубра, виготовлене більше 200 років тому. Цього зубра видобули приблизно в 1780-1800 роках у маєтку графа Потоцького. Тут же нас також зустрічають білий ведмідь, ламантин, сніжний барс і інші рідкісні ссавці.
 

Ботанічний музей ім.  Д. Н. Дробачевої

Горіх і відрізок стебла кокосової пальми Культурні рослини Лікарські рослини

Адреса: м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 15.
Телефон: +38 (044) 225-21-07.

Музей займає четвертий поверх комплексу. Його окрасою є чудові діорами, в яких відображені ландшафтні картини тундри Приполярного Уралу, оригінальна краса Бадхизського заповідника в Туркменістані, загальний вигляд африканської савани під час засухи, узбережжя тропічного острова в Тихому океані. Є і панорамні об'ємні діорами степів півдня України, високогір'я Карпат і екзотики Південного берега Криму.

Музей був відкритий в 1921 році. У ньому - п'ять залів загальною площею 1400 квадратних метрів. Особливу гордість Ботанічного музею складає розроблений його працівниками унікальний метод об'ємного сушіння, завдяки чому зберігається природна форма рослин.

Кожен зал має свою назву: «Ботанічна наука на Україні», «Основні групи рослинного світу», «Клітинна будова та морфологія квіткових рослин», «Система та еволюція квіткових рослин», «Рослина в житті людини», «Охорона природи», «Рослинний світ України», «Рослинний світ Євразії», «Рослинний світ Земної кулі».
У музеї експонується 4000 натуральних експонатів, 550 фотографій, 1000 кольорових схем, малюнків, карт ареалів.


 

Директор музейного комплексу
Ігор Георгійович Ємельянов

Директор Національного
науково-природничого музею

Ігор ЄМЕЛЬЯНОВ:

«У НАС ПІД ОДНИМ ДАХОМ –
УВЕСЬ СВІТ, І Є ЧОМУ ДИВУВАТИСЯ»

Будь-хто охочий може, не залишаючи Києва, ознайомитися з природою і тваринним світом найдальших куточків нашої планети. Не вірите? Тоді відвідайте Національний науково-природничий музей у столиці України. Він розташований у самісінькому центрі міста, буквально за сотню метрів від станції метро «Театральна», на вулиці Богдана Хмельницького, 15. Походити численними залами музею, відкрити для себе розмаїття навколишнього світу можна з 10:00 до 17:00. Вихідні – понеділок, вівторок.

Як розповів директор музейного комплексу Ігор Георгійович Ємельянов, Національний науково-природничий музей НАН України – один із найбільших музеїв такого напрямку в світі. Його було створено 1966 року як єдиний експозиційно-територіальний комплекс у складі Геологічного, Палеонтологічного, Зоологічного, Ботанічного й Археологічного музеїв. На площі 8000 кв. метрів у 24 залах зібрано понад 30000 експонатів, що розповідають про виникнення, будову й еволюцію Землі, її рослинний і тваринний світ, про його минуле й сьогодення, про історію матеріальної культури племен і народів, що населяли територію України. Центральне місце в музеї посідає комплекс тридцяти діорам – ландшафтних експозицій та біологічних груп.

Зоологічний музей

Зоологічний музейний комплекс, надбання і гордість України, за оцінкою експертів, один із найкращих сучасних світових природознавчих центрів. Унікальні експонати є не лише матеріалом для науково-дослідних робіт, а й сприяють формуванню у сучасників уявлення про природу, розповідають про складні взаємини людини і навколишнього світу, пропагують захист природи і навколишнього середовища, беруть участь в естетичному вихованні людини. Він був заснований 1919 року, а 1966 року увійшов до складу центрального наукового природного музею Академії наук УРСР. Зоологічний музей обіймає весь третій поверх будівлі, його експозиція розміщена у двох великих залах і довгій галереї – у залі ссавців і залі птахів. У музеї близько 5000 експонатів тварин, що належать до 4000 видів. Експозицію доповнюють ландшафтні діорами, які відтворюють більшість природних зон Землі.

 

Будівля музею, загальний вигляд

Експозиція Зоологічного музею починається з найбільшої за кількістю таксонів групи тварин – безхребетних: найпростіші, губки, кишковопорожнинні, різні типи черв'яків, молюски тощо. Відразу звертають на себе увагу скелети скляних губок, а також чашеподібна губка – кубок Нептуна, справді схожа на величезну чашу. Далі можна ознайомитися з розмаїтим світом коралів, скелети яких різняться як формою, так і кольоровою гамою, – білі, блакитні, чорні, червоні, й найбільшими членистоногими планети – гігантським японським крабом, омаром, лангустами. На вітрині з павукоподібними є, окрім павуків, ще одна із найдавніших тварин, які збереглися до наших часів, – мечехвоста.

Триває знайомство з царством тварин в огляді експозиції комах. Окрасою її є жуки-велетні й тропічні метелики. Найбільший двостулковий молюск – тридакна – експонується в холі залу. Праворуч від холу розміщені вітрини з голкошкірими. Морські зірки, морські лілії і морські огірки більше нагадують представників рослинного царства, аніж тварин. Мушлі з різних кінців Світового океану розміщені на горизонтальних вітринах, які тягнуться до кінця галереї. Далі йдуть риби, амфібії і плазуни. Серед риб привертають до себе увагу великі акули, осетрові й риба-місяць, розміщені на стінах музею. Серед амфібій варто звернути увагу на гігантську китайську саламандру, довжина якої сягає 180 сантиметрів, і на кубинського свистуна, розміри якого близько одного сантиметра. Для того щоб відвідувачі музею змогли його краще розгледіти, було змонтовано спеціальне збільшувальне скло.

 

Дивовижні рибки у залі музею зоології Стенд із черепахами у музеї зоології Пінгвіни у музеї зоології

В експозиції рептилій один із найцікавіших експонатів – туатара (або гатерія) – живе викопне, ящірка з третім оком, у природі збереглася тільки на одному із заповідних островів у Новій Зеландії. Черепахи, ящірки, змії і крокодили – представники усіх сучасних груп плазунів неодмінно привертають увагу відвідувачів.

Під час огляду залу птахів буде цікаво подивитися на таких унікумів, яких не зустрінеш на території України, як лірохвіст, срібний фазан, колібрі, казуар та інші. В одній із вітрин представлені різні види журавлів, що стрімко зникають із нашої планети. У залі птахів розташована більшість діорам Зоологічного музею, які показують різноманітні куточки України та світу: Полісся і Степ, субтропічне узбережжя Криму й полонини Карпат, пустельні, гірські й антарктичні ландшафти. У цьому залі знаходиться найбільша діорама музею – пташиний базар. У залі ссавців знаходиться найстаріший експонат музею – зубр, виготовлений понад 200 років тому. Цього зубра добули приблизно в 1780–1800 роках у маєтку графа Потоцького. Білий ведмідь, ламантин, сніговий барс і багато рідкісних ссавців також становлять експозицію звірів.

Геологічний музей

Геологічний музей було засновано 1927 року, а з 1967 року він увійшов до складу Національного науково-природничого музею. Основним матеріалом для його створення послужили колекції, зібрані видатними геологами України: В. І. Лучицьким, П. А. Тутковським і Н. І. Безбородько. Також зібрання доповнили колекції, передані Київським університетом, Женевським Бюро Мінералів і фірмою Кранца. Щорічному поповненню експозиції сприяли закордонні експедиції, пошуки експонатів у межах України, а також обмін із міжнародними музеями. У колекції музею понад 50000 зразків гірських порід, мінералів, викопної флори і фауни. Цей матеріал свідчить про речовинний склад земної кори, будову, походження і розвиток нашої планети, про складні явища й процеси, які відбувалися на її поверхні і в надрах. Експозиція музею займає 7 залів і починається зі стенду «Походження й розвиток сонячної системи» і стендом, де представлені метеорити України та Росії.

У залі «Загальні геологічні процеси» у 22 вітринах систематизовано експонати й інформацію про внутрішні й зовнішні процеси, які формують вигляд Землі і будову літосфери. Частина експозиції присвячена внутрішнім процесам (тектонічний рух, землетруси, магматизм, вулканізм і метаморфізм), інша частина представляє зовнішні процеси, які безпосередньо руйнують сушу, змінюють її рельєф і приводять до нового осадонакопичення, зумовленого діяльністю атмосфери, річок, озер, морів, підземних вод , вітрів, льоду й організмів.

Переходимо до залу «Історія геологічного розвитку території України». Тут у 19 вітринах зібрано експонати, присвячені геологічній історії розвитку території України тривалістю 4 млрд років. Послідовно показано, як змінювалася територія країни протягом усіх геологічних періодів, як мінялися моря і суша, якими були тваринний і рослинний світ. Тут представлено унікальний експонат гігантського плавуна, видобутий із шахти Донбасу, – сигіляріі віком понад 300 млн років, яка зростала під час кам'яновугільного періоду. Розділ «Мінералогія» налічує близько 9000 зразків із родовищ багатьох країн світу, зокрема 150 мінералів з України.

У залі «Петрографія» демонструються гірські породи – основне джерело інформації про геологічне минуле Землі. У цьому розділі знаходиться датована радіоізотопними методами колекція докембрійських порід України. У залі «Корисні копалини України» демонструються мінерали, гірські породи, енергоносії, які використовуються у промисловості, і їхні найважливіші родовища в Україні. Розділ «Морські геологічні дослідження» знайомлять відвідувача з речовим складом і корисними копалинами дна Азовського і Чорного морів, а також Атлантичного й Індійського океанів. Тут представлені залізо-марганцеві і фосфоритові конкреції з дна океанів, брили мантійної речовини, підняті з глибини 5700 метрів («метановий курець»), макети й карти, які пояснюють будову дна морів і океанів. Також у музеї зберігаються унікальні колекції копалин безхребетних і рослин. Ці матеріали знаходяться в залі «Монографічні палеонтологічні колекції».

 

Музей палеонтологіі.
Череп доісторичного буйвола
Вітрини залу в музеї палеонтології

Палеонтологічний музей

Колекція копалин матеріалів для цього музею збиралася ще з 1919 року, а 1935 року академік Підоплічко створив першу невелику палеонтологічну експозицію в Зоологічному музеї. Експозиція палеонтологічного музею ілюструє розвиток життя на Землі від його появи до сучасності. У залах музею понад 2000 оригінальних експонатів, більша частина з яких була знайдена на території України. Фондові ж колекції музею налічують близько 1 млн примірників. У музеї демонструється 106 вітрин, 5 художніх діорам і дві споруди з кісток мамонтів.

Цікаво, що в мезозойську еру практично вся територія України перебувала на дні древнього океану Тетіс. З цієї причини в музеї майже немає залишків динозаврів, але є багато скелетів палеозойських риб і неогенових ссавців. Зокрема в музеї знаходиться унікальний скелет стеллерової корови, яких у світі лише 25. Інший унікальний експонат – це будова з кісток мамонта, знайдених у селі Межиріч і в Мізині. Це творіння кроманьйонців, які жили на території України від 15 до 20 тис. років тому. Реконструйовані академіком Підоплічком, ці споруди неодноразово експонувалися на виставках у Японії та Західній Європі. Характерно, що коли цю споруду перевозили на закордонні виставки, її оцінювали в мільйон доларів. Цікавими експонатами є також скелети слона-дінотерія, жирафа-херсонотерія, кита-цетотерія, первісного бика-тура і мамонта. Зали музею прикрашають відбитки безхребетних тварин і рослин, мушлі, скам'янілі стовбури дерев, шматочки бурштину з комахами всередині.

Ботанічний музей

Його було засновано Академією наук України ще 1921 року. До 1966 року він розташовувався у будівлі Інституту ботаніки ім. М. Г. Холодного, а потім увійшов до складу експозиційного комплексу Національного науково-природничого музею України. У п'яти великих залах музею на загальній площі 1400 квадратних метрів розміщені експозиції: «Ботанічна наука в Україні», «Основні групи рослинного світу», «Клітинна будова й морфологія квіткових рослин», «Система й еволюція квіткових рослин», «Рослина в житті людини», «Охорона природи», «Рослинний світ України», «Рослинний світ Євразії», «Рослинний світ Земної кулі».

У музеї експонується 4000 натуральних експонатів, 550 фотографій, 1000 кольорових схем, малюнків, карт ареалів. Окрасою Ботанічного музею є чудові панорамно-об'ємні діорами, в яких відображено ландшафтні картини рослинності Великоземельської тундри на приполярному Уралі, оригінальна самобутня краса світу Бадхизького заповідника (Туркменістан), загальний вигляд африканської савани на початку періоду посухи, берег тропічного острова в Тихому океані з кокосовими пальмами і мангровими деревами, безмежні степи Південної України, високогір'я Карпат і екзотика Південного берега Криму. Працівниками музею була розроблена унікальна технологія об’ємного сушіння препаратів, що дає змогу зберегти природну форму рослин.

Археологічний музей

Археологічний музей було організовано 1966 року. У його чотирьох залах зібрано понад 7000 експонатів, які характеризують основні етапи в історії розвитку людства, – кам'яний вік, бронзовий вік, ранній залізний вік і середньовіччя. Найраніші матеріали належать до часу появи людини: стоянка Королеве на Закарпатті, якій понад 800 тис. років, найпізніші експонати – до пізнього середньовіччя XV–XVII ст.

 

Житло кроманьйонців із кісток мамонта Скелет доісторичної тварини У залах музею завжди багатолюдно

Більшість музейних експонатів є унікальними історичними й художніми об'єктами. Це знаряддя праці наших пращурів зі стоянки Королеве, комплект розфарбованих кісток мамонта епохи верхнього палеоліту зі стоянки Мізина (близько 15 тис. років тому), інтерпретованих як стародавні музичні інструменти, велика колекція предметів трипільської культури, що належала першим землеробам і скотарям на території України ( кераміка, глиняна скульптура, побутові речі).

Бронзова епоха, пов'язана з широким розвитком кольорової металургії, представлена матеріалами з розкопок курганів і поселень: кераміка, кістяні й бронзові прикраси, ритуальні речі, зокрема змодельований череп.

Матеріали експозиції «Ранній залізний вік» висвітлюють історію населення України початку I тисячоліття до н. е. – перших століть н. е. Саме тут можна ознайомитися з пам'ятками кіммерійської, скіфської і сарматської культур. Цікава сторінка в історії України пов'язана з грецькою колонізацією Північного Причорномор'я, виникненням тут великих античних міст. Цей період проілюстрований матеріалами з грецького поселення на острові Березань, міст Ольвія і Тіра.

У розділі музею, присвяченому історії давніх слов'ян і Київської Русі, експонуються матеріали з поселень та могильників давньослов'янських києво-руських і сусідніх із ними племен. Експозиція доповнюється численними реконструкціями, макетами, унікальними діорамами: «Поховання знатного скіфа», «Давньоруське місто Чучин» і «Київ, місто Володимира».

— Наш музейний комплекс справді унікальний, – говорить його директор Ігор Ємельянов. – Багато хто з відомих учених і фахівців, просто аматорів історії, археології і природи протягом десятиліть поповнював його експозиції. Повірте, тут є що подивитися, є чому здивуватися. І відкрити для себе унікальний світ, що нас оточує.

Підготував Влад КОВАЛЕНКО, журналіст.

Медіа-центр «Першого екскурсійного бюро».

Квітень 2010.Національний історико-культурний заповідник «Софія Київська» Національний історико-культурний заповідник «Софія Київська»

Києво-Печерський історико-культурний заповідник Києво-Печерський історико-культурний заповідник

Музей історичних коштовностей України Музей історичних коштовностей України

Музей мікромініатюр Миколи Сядристого Музей мікромініатюр Миколи Сядристого

Національний музей історії України Національний музей історії України

Київський музей російського мистецтва Київський музей російського мистецтва

Музей мистецтв імені Богдана і Варвари Ханенків (Київський музей Західного та Східного мистецтва) Музей мистецтв імені Богдана і Варвари Ханенків (Київський музей Західного та Східного мистецтва)

«Шоколадний будиночок» (філія Київського музею російського мистецтва) «Шоколадний будиночок» (філія Київського музею російського мистецтва)

Національний художній музей України Національний художній музей України

Музей народної архітектури та побуту (Пирогово) Музей народної архітектури та побуту (Пирогово)

Меморіальний комплекс «Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр.» Меморіальний комплекс «Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр.»

Національний музей «Чорнобиль» Національний музей «Чорнобиль»

Національний музей літератури України Національний музей літератури України

Музей книги і друкарства України Музей книги і друкарства України

Національний музей українського народного декоративного мистецтва Національний музей українського народного декоративного мистецтва

Державний музей театрального, музичного та кіномистецтва України Державний музей театрального, музичного та кіномистецтва України

Музей голограм Музей голограм

Музей «Золоті Ворота» Музей «Золоті Ворота»

Музей «Андріївська церква» Музей «Андріївська церква»

Музей «Кирилівська церква – пам’ятка архітектури XII сторіччя» Музей «Кирилівська церква – пам’ятка архітектури XII сторіччя»

Національний науково-природничий музей Національний науково-природничий музей

Музей ФК «Динамо» Музей ФК «Динамо»

Київський меморіальний будинок-музей Михайла Булгакова Київський меморіальний будинок-музей Михайла Булгакова

Музей однієї вулиці Музей однієї вулиці

Аптека-музей Аптека-музей

Міжнародний музей української вишивки Міжнародний музей української вишивки

Музей історії Михайлівського монастиря Музей історії Михайлівського монастиря

Історико-архітектурна пам’ятка-музей «Київська фортеця» Історико-архітектурна пам’ятка-музей «Київська фортеця»

Меморіальний музей академіка медицини М. Стражеска Меморіальний музей академіка медицини М. Стражеска

Національний музей медицини України Національний музей медицини України

Музей Української Народної Республіки (УНР) Музей Української Народної Республіки (УНР)

Національний музей «Меморіал пам’яти жертв голодоморів в Україні» Національний музей «Меморіал пам’яти жертв голодоморів в Україні»

Музей радянської окупації Музей радянської окупації

Кабінет-музей В\'ячеслава Чорновола Кабінет-музей В'ячеслава Чорновола

Музей культурної спадщини Музей культурної спадщини

Державний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили» Державний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили»

Музей Шолом-Алейхема Музей Шолом-Алейхема

Меморіальний музей Валерія Лобановського Меморіальний музей Валерія Лобановського

Центральний музей Збройних сил України Центральний музей Збройних сил України

Центральний музей державної прикордонної служби України Центральний музей державної прикордонної служби України

Український центр народної культури «Музей Івана Гончара» Український центр народної культури «Музей Івана Гончара»

«Мамаєва Слобода» - козацький куточок у Києві «Мамаєва Слобода» - козацький куточок у Києві

Музей гетьманства Музей гетьманства

Музей авіації Музей авіації

Музей води (водно-інформаційний центр) Музей води (водно-інформаційний центр)

Музей пожежної справи Музей пожежної справи

Національний музей Т. Г. Шевченка Національний музей Т. Г. Шевченка

Центральний державний архів-музей літератури та мистецтва України Центральний державний архів-музей літератури та мистецтва України

Педагогічний музей України Педагогічний музей України

Політехнічний музей КПІ Політехнічний музей КПІ

Історико-меморіальний музей Михайла Грушевського Історико-меморіальний музей Михайла Грушевського

Літературно-меморіальний будинок-музей Т. Шевченка в Києві Літературно-меморіальний будинок-музей Т. Шевченка в Києві

Літературно-меморіальний будинок-музей Т. Шевченка «Хата на Пріорці» Літературно-меморіальний будинок-музей Т. Шевченка «Хата на Пріорці»

Київський музей О. С. Пушкіна Київський музей О. С. Пушкіна

Київський літературно-меморіальний музей Максима Рильського Київський літературно-меморіальний музей Максима Рильського

Музей видатних діячів української культури - Лесі Українки, Михайла Старицького, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського Музей видатних діячів української культури - Лесі Українки, Михайла Старицького, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського

Київський літературно-меморіальний музей-квартира П.Тичини Київський літературно-меморіальний музей-квартира П.Тичини

Літературно-меморіальний музей-квартира М. Бажана Літературно-меморіальний музей-квартира М. Бажана

Будинок-музей Марії Заньковецької Будинок-музей Марії Заньковецької

Музей-майстерня Івана Кавалерідзе Музей-майстерня Івана Кавалерідзе

Музей-квартира композитора В. Косенка Музей-квартира композитора В. Косенка

Музей поета Дмитра Луценка Музей поета Дмитра Луценка

Музей хліба Музей хліба

Музей головної астрономічної обсерваторії України Музей головної астрономічної обсерваторії України

Музей Київської обсерваторії Музей Київської обсерваторії

Музей іграшки Музей іграшки

Музей пошти Музей пошти

Музей телебачення Музей телебачення

Музей циркового мистецтва Музей циркового мистецтва

Музей подарунків Київської мерії Музей подарунків Київської мерії

Музей Магдебурзького права (Музей історії київського самоврядування) Музей Магдебурзького права (Музей історії київського самоврядування)

Національний музей бджільництва України Національний музей бджільництва України

Музей істории київскої благодійності (будинок Петра Першого)  Музей істории київскої благодійності (будинок Петра Першого)

Музей історії Святошинського району Музей історії Святошинського району

Державний історико-меморіальний заповідник «Лук’янівське кладовище» Державний історико-меморіальний заповідник «Лук’янівське кладовище»

Музей воскових фігур Музей воскових фігур

Музей історії туалету Музей історії туалету

Музей історії каналізації м. Києва Музей історії каналізації м. Києва

Музей вторсировини Музей вторсировини

Музей київського метрополітену Музей київського метрополітену

Музей української ікони «Духовні скарби України» Музей української ікони «Духовні скарби України»

Музей сучасного мистецтва Музей сучасного мистецтва

Культурно-мистецький та музейний  комплекс «Мистецький Арсенал» Культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал»

Центр сучасного мистецтва «Пінчук Арт Центр» Центр сучасного мистецтва «Пінчук Арт Центр»

Музей спортивной славы Украины Музей спортивной славы Украины

Археологический музей Археологический музей

Музей історії уряду України Музей історії уряду України

Музей истории Михайловского монастыря Музей истории Михайловского монастыря