![]() |
![]() |
![]() |
А. Вайсман. Клезмери | Київський театр єврейської пісні «Нешоме» | Книжкова середньовічна мініатюра |
Адреса: вул. Сретенська, 4/13
Телефон: 501-24-40
«Нешоме» на івриті означає «душа». Театр з таким поетичною назвою народився в 1997 році. Є одним з двох київських театрів (другий - театр імені Шолом-Алейхема), що розвивають і пропагують мистецтво єврейського народу. Творчість театру виражається у концертах та виставах, благодійних виступах, участі у фестивалях і конкурсах.
Єврейська пісня, як відомо, всупереч історії цієї нації - в основному, радісна. Тому й театр вийшов те саме що їй: він розкриває саме її, душу великого народу - цілком відповідно до назви.
Художній та музичний керівник театру, автор ідей та режисер-постановник майже всіх вистав - професійний музикант і педагог Ірина Іллівна Портникова - учасник міжнародних конкурсів, лауреат Міжнародного фестивалю єврейського мистецтва «Шалом,Україна» та Всеукраїнського фестивалю «Березнева Менора». Один з провідних акторів театру - чоловік Ірини Іллівни Владлен Портніков - професійний режисер. Він є художнім керівником Центру творчих ініціатив Київської міської єврейської громади, а театру «Нешоме» допомагає у здійсненні всіх його проектів.
З театром активно співпрацює самобутній київський поет Давид Кладницький. Зокрема, завдяки його з Іриною Портниковою співдружності були поставлені такі вистави, як «Ваш Дунаєвський» і «Я підношу під піднебесся...»
Також театром були поставлені п'єси про життя ризького «короля танго» Оскара Строка, і спектакль «Любов за Фрейдом» - про життя великого вченого. В останньому спектаклі образи Фрейда і його дружини Марти відмінно втілюють молоді артисти Кирило Мазники та Ірина Дем'яненко. Спектакль вийшов цілком авангардним: незважаючи на серйозний імідж батька психоаналізу, на сцені звучали завзяті мелодії і відбувалися віртуозні танці. Солісти театру Інна Клечак, Ольга Тер-Вартаньян, Віктор Михальчук і Андрій Симоненко, змінюючи перед кожною сценкою свої барвисті костюми, зачаровували глядачів піснями Ігоря Крутого під акомпанемент на фортепіано Ірини Портникова... І це - сценка тільки з однієї вистави цього оригінального театру.
Театр «Нешоме» не має стаціонарного приміщення. Артисти працюють на волонтерських засадах.