![]() |
![]() |
![]() |
Оскар - Богу | Все про кохання | Моя чарівна Попелюшка |
Адреса: вул. Ярославів Вал, 14-б; Ярославів Вал, 16 (малая сцена)
Телефон: 272-41-88, 278-45-88
Київська академічна майстерня театрального мистецтва «Сузір'я» - перший в Україні ангажементний театр - була створена в 1989 році. З моменту заснування театр очолює народний артист України Олексій Кужельний.
У виставах театру беруть участь найкращі актори столичних театрів - народні і заслужені артисти України, а також театральна молодь. Серед зірок українського театру, які виступали та виступають на цій сцені - Надія Батуріна, Лариса Кадочникова, Лариса Кадирова, Людмила Лимар, Раїса Недашківська, Степан Олексенко, Ада Роговцева, Богдан і Остап Ступки, Микола Рушковський. До постановок вистав залучаються як досить відомі, так і молоді режисери. У репертуарі - класичні та сучасні постановки російською та українською мовами.
Спектаклі демонструються одночасно на двох сценічних майданчиках: на основній, великій сцені, яка розрахована на 80 місць, і на малій сцені, де в залі - 21 місце.
«Сузір'я» багаторазово сяяло на світових театральних фестивалях і зарубіжних гастролях, представляючи українське театральне мистецтво на міжнародних фестивалях у Німеччині, Польщі, Чехії, Румунії, Росії, Словаччини, Угорщини, Австрії, Голландії, Йорданії, Єгипті, США, Італії, Югославії, Греції, Австрії, Македонії.
Дуже цікавим є приміщення, в якому розташований театр. Це - колишній прибутковий будинок Леоніда Родзянко. Найбільш відомим представником цього роду є видний політичний діяч початку ХХ століття, голова III і IV Державних Дум Російської Імперії Михайло Родзянко - двоюрідний брат власника. Імпозантні великі будинки під номерами 14 і 16, розкішно оформлені в стилі модерн, були зведені на цій ділянці у 1908-1910 роках. Вони були прибутковими: в них здавалися квартири в 5 і 6 кімнат. Обидва входи до будинків - парадний і бічний - прикрашені майже однаковими порталами з вензелями власника будинку: «Л. Р.»
У будинку № 14, побудованому в 1908 році, знаходилися приймальні покої Родзянко. Величезна квартира займала ліву половину третього поверху і відрізнялася суто палацовою розкішшю. Парадні сходи та приміщення досьгодні прикрашені штучним мармуром, ліпленням, розписом, позолотою, різьбленням по дереву, скульптурами. В інтер'єрах збереглися три каміна, інкрустований паркет, стильна металева фурнітура. Оздоблення квартири Родзянко - один з лічених збережених у Києві інтер'єрів заможних особняків і квартир передреволюцінной доби.
Леонід Родзянко був армійським полковником, коннозаводчіком і меценатом. Він організував у своєму будинку художній салон, де збиралися музиканти, письменники, актори, звучала музика, читалися вірші, влаштовувалися домашні вистави.
Приміщення салону були розкішно оформлені відповідно до пристрасті господаря: на стінах і стелі були розміщені полотна із зображенням сцен верхової їзди, а над каміном в першому холі на барельєфі зображений сам господар будинку верхи на своїй улюбленці - Ракеті, яка отримала Гран-прі на Лондонських скачках. У другому холі на камінному барельєфі зображено чоловіка Родзянко - Олександра.
Між іншим, під час реставрації будівлі під дерев'яними панелями в одному з холів виявилося, що всі стіни були обклеєні театральними афішами 1908 року. Спроби зняти всі афіші не вдалися - на жаль, змогли врятувати лише одну афішу і фрагмент другої. Врятована афіша зараз прикрашає один з холів театру, а фрагмент - вітальню на малій сцені.
У 1914 році Леонід Родзянко продав свої прибуткові будинки, і разом з дружиною і сином завбачливо відправився до Америки, забравши з собою весь капітал. У Америці йому вдалося вигідно вкласти гроші і через три роки стати мільйонером.Нині одна з нащадків сім'ї Родзянко, внучка молодшої сестри Леоніда Петровича, живе в будинку № 16 по вулиці Ярославів Вал. Купуючи квартиру в цьому будинку, вона й не здогадувалась, що, по суті, є спадкоємицею будинків Родзянко.
Після революції у величезній квартирі перебували різні установи, що дозволило частково зберегти інтер'єр, а з 1945 по 1988 роки в цьому приміщенні розташовувалася хорова капела «Думка».
![]() |
![]() |
![]() |
Ассо та Піаф | Колишній прибутковий будинок Леоніда Родзянко | Випадкове танго |