![]() |
![]() |
![]() |
Адрес: просп. Победы, 38
Телефон: 241-87-97
Перший і єдиний в Україні державний професійний циганський театр, що працює в жанрах музичної драматургії, класичного романсу і національного фольклору. Заснований в 1993 році Ігорем Крикуновим, колись провідним актором московського театру «Ромен». Нині Крикунов - заслужений артист України, художній керівник театру, режисер, актор театру і кіно, виконавець циганських пісень, педагог, громадський діяч.
За останнє десятиліття театр «Романс» неодноразово нагороджувався почесними нагородами та дипломами: орденом Миколи Чудотворця «За примноження добра та миру на землі», «Золотою медаллю» Міжнародного московського циганського фестивалю «На рубежі століть», дипломом лауреата фестивалю «Кхаморо» (Чехія) ,дипломом міжнародного фестивалю «Театр III-го тисячоліття» (Україна),дипломом XXXV Міжнародного фестивалю мистецтв «Криниця» (Польща) та ін.
Але найбільша, навіть за назвою, гордість театру - Велика золота медаль, завойована на московському фестивалі «На рубежі століть» у 2000 році. У 2003 році «Романс» відзначено статусом державного.
У репертуарі театру - не тільки театралізовані програми, але і музично-драматичні спектаклі: «Циганська муза» за твором української поетеси Ліни Костенко, мюзикл «Цигани» за творами О. Пушкіна і Гарсіа Лорки (у ньому, крім акторів театру, зайняті зірки української естради Ані Лорак, Діма Клімашенко та Оксана Хожай), «Легенда про скрипку» - вистава в інсценуванні художнього керівника театру, в якій автор з'єднав між собою світ музики великого Паганіні і світ циганської музики через унікальний музичний інструмент - скрипку.
Візитівкою театру «Романс» є концертна програма «Та пісня, що любиш ти...», складена з кращих творів циганського музичного мистецтва.
Завдяки діяльності Ігоря Крикунова в Україні з 2000 р. проводиться міжнародний фестиваль циганського мистецтва «Амала». За цей час у фестивалі взяло участь більше 100 колективів і виконавців 20 країн: Іда Келарова (Чехія), Росаріо і Раміро Лопес (Іспанія), Джаго (Польща), група «Амала» (Словенія), Бейла Горват (Україна), ансамбль «Мерцишор» (Молдова), В репертуарі - не тільки театралізовані програми, але й музично-драматичні спектаклі та ін.