![]() ![]() |
![]() |
Адреса: вул. Володимирська 45а
Адреса сайту: serebrostrov.com.ua
Телефон: 093 520 38 03, 097 452 80 40, 050 928 77 90
Театр «Срібний острів» заснований в 1997 році за підтримки громадської організації "Чорнобиль - Відродження" та його генерального директора Гладкого В. М.
Творча ідея театру, закодована в самій назві, полягає в тому, щоб відроджувати, концентрувати та передавати глядачам, так звану, «срібну» енергію, яка уособлює вічні моральні ідеали. Це авторський театр, який є творчою майстернею Заслуженої артистки України, лауреата міжнародної премії ім. К.С. Станіславського Людмила Лимарь.
На «срібному острові» зібрався гурт однодумців, які вірять в ідею та творчий шлях, обраний театром, більшість з них молоді і талановиті артисти. Найважливішим завданням творчої майстерні є створення акторського ансамблю з глибокопрофесійною основою та широкою творчою палітрою.
Вистави театру є учасниками та лауреатами міжнародних театральних фестивалів.
На сцені театру розпочали свої творчі шляхи такі цікаві молоді актори, як: Михайло Шикула, Олена Огороднійчук, Михайло Герасимчук, Оксана Бандура, Лейла Джабіева, Тетяна Бондаренко та ін. Цікаво та несподівано розширив свою творчу палітру артист Дмитро Базай. Яскраво заявили про себе заслужений артист України Олег Коваленко, актори Олександр Кочубей, Ігор Хлізов.
На сьогоднішній день на сцені «Срібного острова» випробовує свої творчі сили театральна молодь - випускники та іще студенти різних ВНЗ - Ольга Садовська, Юрій Раєвський, Роман Григель, Антоніна Коротенко, Володимир Ситник, Карина Коломієць, Анастасія Сердюк, Іван Ганєв, Валерія Левченко та інші .
З дня створення театр йде дуже важким шляхом - шляхом незалежного колективу. В першу чергу незалежного від фінансової допомоги держави. А це майже як на канаті через прірву без підстраховки. У надії на власні сили - на міцність духу, на віру в «срібну» ідею та з впевненістю в тому, що це цікаве і потрібне не лише нам, ну і звичайно на свій творчий потенціал. Адже те, що наш «острів» досі не потонув в океані ринкової «повсякденності», та те що на його територію прибувають все нові і нові молоді і талановиті, напевно і свідчить про той самий творчий потенціал.
Театр працює за системою антрепризи. Сьогодні слово антреприза міцно засіло в свідомості, як синонім творчого швидкопалу і халтури. Якість наших вистав (за численними відгуками глядачів) доводить, що і в цьому правилі є винятки. А причина в тому, що жодна наша вистава не виходить
на суд глядача перш ніж ми не переконаємося, що нам є чим захопити розум і серце тих, хто прийшов до нас в глядацьку залу. Звичайно це не легко. А сьогодні театр переживає мабуть найважчий період в своїй творчій долі. Цю главу нашого життя можна назвати «Бути чи не бути?». В силу обставин, що склалися, ми пішли з театральної зали готельного комплексу «Турист», де ми працювали майже 10 років. З вдячністю керівництву «Туриста» згадуємо ми цей час. А сьогодні проблеми з приміщенням. Тепер наші вистави будуть проходити в київському Будинку Вчених. У нашому творчому розпорядженні прекрасна театральна зала на 200 місць. Про час наших вистав ми будемо повідомляти на сайті театру. На «Срібному острові» створюється репертуар, який викликає безсумнівний інтерес глядача і привертає увагу преси. Дотримуючись своєї ідеї відродження моральності, театр проводить велику роботу з юними глядачами. З 2002 року триває проект театру спільно з фондом ЮНІСЕФ при ООН, посольством Королівства Нідерланди і посольством Росії в Україні, який носить назву «Срібна дорога до юних сердець». В рамках цього проекту театр дав багато вистав для дитячих будинків, інтернатів, для дітей інвалідів та дітей з малозабезпечених сімей. Театр провів гастролі по всій Україні, даючи вистави у всіх виховних колоніях для несповнолітніх правопорушників. У 2009 році в рамках цього проекту «Срібний острів» зіграв свої вистави в актових залах провідних ВНЗ м.Києва. У 2012 році вистава «Наталчина мрія» з неймовірною цікавістю була сприйнята вихованками Мелітопольської колонії для неповнолітніх правопорушниць. А в 2017 році вистава "Брати" поєднала схід і захід України, побувавши в гарячих точках, де велися бойові дії (Лисичанськ, Новоайдар).
Театр отримує величезну кількість листів від глядачів найрізнішого віку з вдячністю та надією на нові зустрічі.
«Срібна ідея» працює, вона потрібна сьогодні, як ніколи ...