![]() |
![]() |
![]() |
Адреса: вул. Антоновича (Горького), 3б, 2-й пов. - Центр філантропії
(Вистави проходять на різних майданчиках)
Телефон: 231-26-77, 234-03-17
Перший суто жіночий театр у Києві. Чоловікам, природно, вхід не заборонений, і навіть вітається. І не варто думати, що театр претензійно пропагує войовничий фемінізм. Просто талановитим випускницям Київського університету театру і кіно ім.Карпенка-Карого прийшла думка заповнити нішу саме такого театру - не стільки з жіночою тематикою спектаклів (не серіали все ж таки), але з жіночим розумінням і втіленням, з підходом до сенсу театрального мистецтва.
З'явився він у 2005 році.Тоді ініціативу актрис Ірини Гаврилець, Наталії Шилової та Лідії Семесюк підтримали їх педагоги - Ю. П. Непша і В.К. Абозопуло (останній-заслужений артист України, актор театру ім. Івана Франка). Вони ж стали відповідно художнім керівником і режисером з пластики нового театру. Що є зайвим доказом того, що вистава не зациклена на вузькій гендерній тематиці.
Для репетицій спочатку була знайдена сцена в приміщенні Палацу культури «Росток» у київському районі «Грушки». Звідти й назва театру.
Дебютним став спектакль «Сповідь черниці» за романом Дені Дідро. Свого часу цей роман був написаний відомим енциклопедистом як маніфест боротьби за свободу. Дідро, до речі, був одним з перших, хто сформулював поняття «загальнолюдські цінності». І те, що молоді актриси взялися, у якості дебюту, саме за такий твір, ще раз доводить, що це не зовсім «одностатеве мистецтво» за принципом «дівчата для дівчат».
Цю постановку театр «На Грушках» показує на сцені київського «Молодого театру». Ще одним спектаклем стала буфонада за романом Хуліо Кортасара «Хроніки хронопів і фамов». Гротескний жанр «Хронік» передбачає клоунаду на сцені. Це абсолютна протилежність «Сповіді» - та актриси постають в абсолютно іншому амплуа.
Нині в репертуарі театру - п'ять вистав. Стаціонарної площадки він не має, виступає, в основному, на сцені «Молодого театру».